Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi's kijken naar games om minder afhankelijk te zijn van olie

Saudi's kijken naar games om minder afhankelijk te zijn van olie

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië overweegt om zijn belangen in Nintendo en andere Japanse gamebedrijven te vergroten. Dat zou passen in het streven van Saudi-Arabië om economisch minder afhankelijk te worden van de oliewinning, heeft een bestuurder van het Saudische Public Investment Fund gezegd tegen het Japanse Kyodo News.

"Er zijn altijd kansen", zei prins Faisal bin Bandar bin Sultan Al-Saud van de gamesafdeling van het fonds in een interview dat al plaatsvond tijdens de recente Tokyo Game Show en afgelopen weekend werd gepubliceerd. Daarbij verwees hij naar mogelijke extra investeringen.

Beleggers op de beurs in Tokio reageerden maandag meteen enthousiast. Spelcomputerfabrikant Nintendo won meer dan 4 procent aan beurswaarde en ook Sony, het bedrijf achter de PlayStation, hoorde bij de winnaars op de beurs.

Nexon en Capcom

Het staatsinvesteringsfonds, in de financiële wereld ook wel bekend als PIF, heeft volgens de recentste gegevens al bijna 9 procent van Nintendo in handen. Ook bezitten de Saudi's ongeveer 9 procent van de aandelen van Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo. Verder hebben ze belangen in game-ontwikkelaars zoals Nexon en Capcom.

Het fonds overweegt ook om in de toekomst aandelen in andere Japanse gamebedrijven te kopen. In het interview suggereerde de prins wel dat het fonds niet van plan is om zijn belangen te vergroten zonder instemming van de bedrijven zelf. "We willen nergens overhaast in stappen."

Speelbal

Onder leiding van kroonprins Mohammed bin Salman probeert Saudi-Arabië minder een speelbal te zijn van schokken in de olieprijs. Dat heeft onder meer al geleid tot investeringen in vakantieresorts en vliegvelden, maar ook in games- en andere entertainmentbedrijven. Voor de investeringen in games is zelfs een dochteronderneming van het staatsinvesteringsfonds in het leven geroepen, genaamd Savvy Games. De kroonprins is daar zelf de voorzitter van.

Voor een bedrijf als Nintendo kan een groter financieel belang van Saudi-Arabië ook interessant zijn. Volgens Tomoaki Kawasaki, analist bij de firma IwaiCosmo Securities, wil Nintendo immers dat meer mensen wereldwijd zijn games spelen. "Sterkere banden met Saudi-Arabië kunnen nieuwe groeikansen betekenen in het koninkrijk en in andere markten."

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

5 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

7 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

7 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

8 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

10 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

10 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

10 uur geleden