Saudi's kijken naar games om minder afhankelijk te zijn van olie
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië overweegt om zijn belangen in Nintendo en andere Japanse gamebedrijven te vergroten. Dat zou passen in het streven van Saudi-Arabië om economisch minder afhankelijk te worden van de oliewinning, heeft een bestuurder van het Saudische Public Investment Fund gezegd tegen het Japanse Kyodo News.
"Er zijn altijd kansen", zei prins Faisal bin Bandar bin Sultan Al-Saud van de gamesafdeling van het fonds in een interview dat al plaatsvond tijdens de recente Tokyo Game Show en afgelopen weekend werd gepubliceerd. Daarbij verwees hij naar mogelijke extra investeringen.
Beleggers op de beurs in Tokio reageerden maandag meteen enthousiast. Spelcomputerfabrikant Nintendo won meer dan 4 procent aan beurswaarde en ook Sony, het bedrijf achter de PlayStation, hoorde bij de winnaars op de beurs.
Nexon en Capcom
Het staatsinvesteringsfonds, in de financiële wereld ook wel bekend als PIF, heeft volgens de recentste gegevens al bijna 9 procent van Nintendo in handen. Ook bezitten de Saudi's ongeveer 9 procent van de aandelen van Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo. Verder hebben ze belangen in game-ontwikkelaars zoals Nexon en Capcom.
Het fonds overweegt ook om in de toekomst aandelen in andere Japanse gamebedrijven te kopen. In het interview suggereerde de prins wel dat het fonds niet van plan is om zijn belangen te vergroten zonder instemming van de bedrijven zelf. "We willen nergens overhaast in stappen."
Speelbal
Onder leiding van kroonprins Mohammed bin Salman probeert Saudi-Arabië minder een speelbal te zijn van schokken in de olieprijs. Dat heeft onder meer al geleid tot investeringen in vakantieresorts en vliegvelden, maar ook in games- en andere entertainmentbedrijven. Voor de investeringen in games is zelfs een dochteronderneming van het staatsinvesteringsfonds in het leven geroepen, genaamd Savvy Games. De kroonprins is daar zelf de voorzitter van.
Voor een bedrijf als Nintendo kan een groter financieel belang van Saudi-Arabië ook interessant zijn. Volgens Tomoaki Kawasaki, analist bij de firma IwaiCosmo Securities, wil Nintendo immers dat meer mensen wereldwijd zijn games spelen. "Sterkere banden met Saudi-Arabië kunnen nieuwe groeikansen betekenen in het koninkrijk en in andere markten."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
10 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
11 uur geleden