Saudi's kijken naar games om minder afhankelijk te zijn van olie
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië overweegt om zijn belangen in Nintendo en andere Japanse gamebedrijven te vergroten. Dat zou passen in het streven van Saudi-Arabië om economisch minder afhankelijk te worden van de oliewinning, heeft een bestuurder van het Saudische Public Investment Fund gezegd tegen het Japanse Kyodo News.
"Er zijn altijd kansen", zei prins Faisal bin Bandar bin Sultan Al-Saud van de gamesafdeling van het fonds in een interview dat al plaatsvond tijdens de recente Tokyo Game Show en afgelopen weekend werd gepubliceerd. Daarbij verwees hij naar mogelijke extra investeringen.
Beleggers op de beurs in Tokio reageerden maandag meteen enthousiast. Spelcomputerfabrikant Nintendo won meer dan 4 procent aan beurswaarde en ook Sony, het bedrijf achter de PlayStation, hoorde bij de winnaars op de beurs.
Nexon en Capcom
Het staatsinvesteringsfonds, in de financiële wereld ook wel bekend als PIF, heeft volgens de recentste gegevens al bijna 9 procent van Nintendo in handen. Ook bezitten de Saudi's ongeveer 9 procent van de aandelen van Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo. Verder hebben ze belangen in game-ontwikkelaars zoals Nexon en Capcom.
Het fonds overweegt ook om in de toekomst aandelen in andere Japanse gamebedrijven te kopen. In het interview suggereerde de prins wel dat het fonds niet van plan is om zijn belangen te vergroten zonder instemming van de bedrijven zelf. "We willen nergens overhaast in stappen."
Speelbal
Onder leiding van kroonprins Mohammed bin Salman probeert Saudi-Arabië minder een speelbal te zijn van schokken in de olieprijs. Dat heeft onder meer al geleid tot investeringen in vakantieresorts en vliegvelden, maar ook in games- en andere entertainmentbedrijven. Voor de investeringen in games is zelfs een dochteronderneming van het staatsinvesteringsfonds in het leven geroepen, genaamd Savvy Games. De kroonprins is daar zelf de voorzitter van.
Voor een bedrijf als Nintendo kan een groter financieel belang van Saudi-Arabië ook interessant zijn. Volgens Tomoaki Kawasaki, analist bij de firma IwaiCosmo Securities, wil Nintendo immers dat meer mensen wereldwijd zijn games spelen. "Sterkere banden met Saudi-Arabië kunnen nieuwe groeikansen betekenen in het koninkrijk en in andere markten."
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
2 uur geleden