Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudiër schiet mensen dood op basis VS

Saudiër schiet mensen dood op basis VS

PENSACOLA (ANP) - Een leerling van de Saudische luchtmacht heeft vrijdag zeker drie mensen doodgeschoten op de Amerikaanse marinevliegbasis in Pensacola in Florida. De politie schoot de dader dood, melden de Amerikaanse autoriteiten. Acht mensen raakten gewond, onder wie twee politieagenten.

"Er zullen duidelijk veel vragen rijzen over het feit dat deze persoon een vreemdeling is, deel uitmaakt van de Saudische luchtmacht en dan hier op onze grond traint," zei de gouverneur van Florida, Ron DeSantis. Hij benadrukte dat de man "dezelfde nationaliteit heeft als vijftien van de negentien mannen die betrokken waren bij de aanslagen van 9/11 en van wie sommigen naar de vliegschool in Florida gingen."

Koning Salman van Saudi-Arabië heeft president Donald Trump gebeld en zijn condoleances overgebracht en zijn medeleven betuigd aan de families en vrienden van de slachtoffers. De koning zei volgens Trump verder dat "het Saudische volk woedend is op de barbaarse acties van de schutter en dat deze op geen enkele manier de gevoelens vertegenwoordigen van het Saudische volk dat van de Amerikanen houdt." Trump zelf noemde de schietpartij een "vreselijke gebeurtenis".

Tweede incident

Onderzocht wordt of het incident een link met terrorisme heeft.

Het was de tweede schietpartij op een marinebasis in drie dagen. Woensdag schoot een Amerikaanse matroos op marinebasis Pearl Harbor in Hawaï twee mensen dood en verwondde er een. Daarna beroofde hij zichzelf van het leven.

Meer uit Buitenland

President Kenia kondigt 7 dagen nationale rouw af na dood Odinga

NAIROBI (ANP/AFP) - De president van Kenia William Ruto heeft zeven dagen van nationale rouw afgekondigd na de dood van oppositieleider en oud-premier Raila Odinga. Die overleed op 80-jarige leeftijd in India, waar hij was vanwege medische redenen. Ruto beschrijft Odinga in een verklaring als een "meester van democratie" en een "onverschrokken vrijheidsstrijder".

38 minuten geleden
Nieuwe president Syrië houdt vast aan bestaande deals met Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft tegen de Russische leider Vladimir Poetin gezegd dat hij vasthoudt aan eerder gesloten akkoorden tussen hun landen. Hij suggereert hiermee dat de twee bestaande Russische militaire bases in Syrië mogen blijven.

53 minuten geleden
Meeste NAVO-landen doen mee aan wapenaanschaf in VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Meer dan de helft van de NAVO-landen doet mee aan de aankoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Na aanvankelijke grote toezeggingen leek de vaart uit het zogeheten PURL-programma. Maar "bondgenoot na bondgenoot" tekende volgens Rutte woensdag in. Hoeveel zij bijdragen, liet Rutte in het midden.

1 uur geleden
Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens kopen

BRUSSEL (ANP) - Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens inkopen. Over de gezamenlijke aanschaf van NASAMS-systemen hebben de beide landen woensdag afspraken gemaakt. België heeft nu nog geen noemenswaardige luchtafweer en kan mogelijk profiteren van lopende Nederlandse bestellingen.

1 uur geleden
WMO: CO2 in atmosfeer steeg vorig jaar met recordhoeveelheid

GENÈVE (ANP) - De hoeveelheid CO2-deeltjes in de atmosfeer is vorig jaar sneller toegenomen dan in alle eerdere jaren waarin dat werd gemeten. De Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) legt in een woensdag verschenen rapport uit door welke factoren de toename zo uitzonderlijk hoog was.

1 uur geleden
Nederland steekt nog eens 90 miljoen in Oekraïense drones

BRUSSEL (ANP) - Nederland steekt nog eens 90 miljoen euro in de Oekraïense drone-industrie. Het geld is bedoeld voor aanvals-, verkennings- en observatiedrones, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.

3 uur geleden
Israël bevestigt dat teruggegeven lichaam niet van gijzelaar is

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bevestigd dat een van de door Hamas overgedragen lichamen niet van een gijzelaar is. Israëlische media schreven dat eerder al op basis van bronnen.

4 uur geleden