Saudi Aramco zet record met beursgang
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco haalt 25,6 miljard dollar, omgerekend 23 miljard euro, op met zijn beursgang. Dat is een nieuw record voor grootste beursgang ooit. Het oude record was in handen van de Chinese webwinkelreus Alibaba, dat bij zijn beursentree in New York 24 miljard dollar ophaalde.
Als een optie om meer aandelen te verkopen wordt gelicht, kan de beursentree nog waardevoller worden. dan haalt Saudi Aramco 29,4 miljard dollar op bij beleggers. Die bedragen zijn gebaseerd op een verkoopprijs van 32 riyal per aandeel. Dat is aan de bovenkant van de eerder aangegeven bandbreedte. Bij die prijs is Saudi Aramco 1,7 biljoen dollar waard, dat is 1700 miljard dollar.
Het bedrijf brengt slechts 1,5 procent van de aandelen naar de beurs in Riyad. Daarvan gaat twee derde naar institutionele beleggers en de rest naar particulieren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.
1 minuut geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.
30 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
15 uur geleden