Saudi Aramco maakt koerssprong bij beursdebuut
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het aandeel Saudi Aramco maakte woensdag een flinke sprong bij zijn beursdebuut in Riyad. Het Saudische staatsoliebedrijf ging voor 32 riyal per aandeel naar de beurs en stond na enkele minuten handelen meer dan 10 procent hoger.
Dat geeft het bedrijf een waarde van bijna 1,9 biljoen dollar. Dat is 1900 miljard dollar, waarmee Saudi Aramco het meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld is.
De beursgang was ook de grootste ooit. Saudi Aramco haalde met het plaatsen van een relatief klein plukje aandelen 25,6 miljard dollar op, omgerekend 23 miljard euro. Het oude record was in handen van de Chinese webwinkelreus Alibaba, die bij zijn beursentree in New York 25 miljard dollar ophaalde.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
3 uur geleden