Saudi Aramco en Franse TotalEnergies tekenen miljardencontract
DHAHRAN (ANP/RTR) - Het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco en het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies hebben een contract van 11 miljard dollar getekend voor de bouw van een nieuw petrochemisch complex in Saoedi-Arabië. Dat maakten de twee bedrijven bekend.
Het nieuwe complex in Jubail betekent een uitbreiding van de bestaande samenwerking tussen de twee. Uiteindelijk zal het complex goed zijn voor de productie van 1,65 miljoen ton ethyleen en andere chemieproducten per jaar.
Saudi Aramco doet al tijden goede zaken, mede doordat Westerse landen geen Russische olie meer willen afnemen. Daardoor gingen de olieprijzen flink omhoog, met als gevolg een recordwinst van 161 miljard dollar afgelopen jaar voor de staatsoliemaatschappij. Topman Amin Nasser waarschuwde bij de presentatie van de resultaten in maart voor het risico van te weinig investeringen in fossiele brandstoffen. Daardoor zullen de olieprijzen volgens hem alleen maar verder oplopen. Dat resulteert in hogere prijzen aan de pomp.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
4 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden