Saudi Aramco en Franse TotalEnergies tekenen miljardencontract
DHAHRAN (ANP/RTR) - Het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco en het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies hebben een contract van 11 miljard dollar getekend voor de bouw van een nieuw petrochemisch complex in Saoedi-Arabiƫ. Dat maakten de twee bedrijven bekend.
Het nieuwe complex in Jubail betekent een uitbreiding van de bestaande samenwerking tussen de twee. Uiteindelijk zal het complex goed zijn voor de productie van 1,65 miljoen ton ethyleen en andere chemieproducten per jaar.
Saudi Aramco doet al tijden goede zaken, mede doordat Westerse landen geen Russische olie meer willen afnemen. Daardoor gingen de olieprijzen flink omhoog, met als gevolg een recordwinst van 161 miljard dollar afgelopen jaar voor de staatsoliemaatschappij. Topman Amin Nasser waarschuwde bij de presentatie van de resultaten in maart voor het risico van te weinig investeringen in fossiele brandstoffen. Daardoor zullen de olieprijzen volgens hem alleen maar verder oplopen. Dat resulteert in hogere prijzen aan de pomp.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
14 uur geleden