Saudi-Arabië wil miljarden steken in toerisme
RIYAD (ANP/RTR) - De kroonprins van Saudi-Arabië, Mohammed bin Salman, wil omgerekend ruim 11 miljard euro steken om de Aseer-regio aan de Rode Zee te ontwikkelen tot een toeristisch centrum. De bedoeling is dat de regio tegen 2030 zo'n 10 miljoen bezoekers trekt.
Het doel is om toeristische attracties in het bergachtige gebied te ontwikkelen. Ook moeten de diensten en infrastructuur, waaronder gezondheidszorg en vervoer, worden verbeterd, aldus het Saudische staatspersbureau SPA.
Het land in het Midden-Oosten, dat in september 2019 zijn deuren opende voor buitenlandse toeristen via een nieuwe visumregeling, wil economisch minder afhankelijk worden van olie. Het toerisme zou tegen 2030 goed moeten zijn voor 10 procent van het bruto binnenlands product.
Binnenlandse toerisme
Door de coronacrisis werd de opkomende toeristische sector hard getroffen. Het land probeerde Saudi's die normaal hun geld in het buitenland uitgeven te verleiden het binnenlandse toerisme te spekken.
In februari werd nog een plan gelanceerd om 2700 hotelkamers, 1300 wooneenheden en 30 commerciële en amusementsattracties in Aseer te bouwen. Daarmee is een bedrag van omgerekend 2,5 miljard euro gemoeid. Het geld voor die investering komt van het Saudische staatsinvesteringsfonds.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.
16 minuten geledenZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.
17 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen maandag verder omlaag, na de scherpe prijsdalingen op vrijdag. De prijzen van die edelmetalen kwamen onder grote druk te staan nadat de Amerikaanse president Donald Trump Kevin Warsh had voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Sinds begin vorig jaar hebben de prijzen van goud en zilver een enorme opmars gemaakt.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
16 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
17 uur geleden