Saudi-Arabië wil 600 miljard in handel VS steken, zegt kroonprins
RIYAD (ANP/RTR) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat zijn land de komende vier jaar 600 miljard dollar (576 miljard euro) steekt in extra investeringen en handel met de Verenigde Staten. Dat heeft hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek laten weten, meldt het Saudische staatspersbureau.
Volgens de kroonprins kunnen de hervormingen die Trump voor ogen heeft voor "ongekende economische voorspoed" zorgen en moeten Saudische investeringen daarvan profiteren. Waar het miljardenbedrag vandaan moet komen, of het bijvoorbeeld om publiek of privaat geld gaat, is niet duidelijk. Ook waar het geld aan wordt uitgegeven, wordt via het Saudische staatspersbureau niet helder.
Trump heeft deze week aangegeven Saudi-Arabië te overwegen voor zijn eerste buitenlandse reis als president, mits de Saudi's 500 miljard aan Amerikaanse producten willen kopen. Tijdens zijn vorige termijn bezocht Trump ook Saudi-Arabië als eerst. Toen zegde het land volgens de president 450 miljard dollar toe om aan Amerikaanse producten te besteden.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
4 uur geleden