Saudi-Arabië wil 600 miljard in handel VS steken, zegt kroonprins
RIYAD (ANP/RTR) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat zijn land de komende vier jaar 600 miljard dollar (576 miljard euro) steekt in extra investeringen en handel met de Verenigde Staten. Dat heeft hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek laten weten, meldt het Saudische staatspersbureau.
Volgens de kroonprins kunnen de hervormingen die Trump voor ogen heeft voor "ongekende economische voorspoed" zorgen en moeten Saudische investeringen daarvan profiteren. Waar het miljardenbedrag vandaan moet komen, of het bijvoorbeeld om publiek of privaat geld gaat, is niet duidelijk. Ook waar het geld aan wordt uitgegeven, wordt via het Saudische staatspersbureau niet helder.
Trump heeft deze week aangegeven Saudi-Arabië te overwegen voor zijn eerste buitenlandse reis als president, mits de Saudi's 500 miljard aan Amerikaanse producten willen kopen. Tijdens zijn vorige termijn bezocht Trump ook Saudi-Arabië als eerst. Toen zegde het land volgens de president 450 miljard dollar toe om aan Amerikaanse producten te besteden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
7 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
7 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
9 uur geleden