Saudi-Arabië wil 600 miljard in handel VS steken, zegt kroonprins
RIYAD (ANP/RTR) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat zijn land de komende vier jaar 600 miljard dollar (576 miljard euro) steekt in extra investeringen en handel met de Verenigde Staten. Dat heeft hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek laten weten, meldt het Saudische staatspersbureau.
Volgens de kroonprins kunnen de hervormingen die Trump voor ogen heeft voor "ongekende economische voorspoed" zorgen en moeten Saudische investeringen daarvan profiteren. Waar het miljardenbedrag vandaan moet komen, of het bijvoorbeeld om publiek of privaat geld gaat, is niet duidelijk. Ook waar het geld aan wordt uitgegeven, wordt via het Saudische staatspersbureau niet helder.
Trump heeft deze week aangegeven Saudi-Arabië te overwegen voor zijn eerste buitenlandse reis als president, mits de Saudi's 500 miljard aan Amerikaanse producten willen kopen. Tijdens zijn vorige termijn bezocht Trump ook Saudi-Arabië als eerst. Toen zegde het land volgens de president 450 miljard dollar toe om aan Amerikaanse producten te besteden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
16 minuten geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
2 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
3 uur geleden