Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië weerspreekt ontmoeting premier Israël met kroonprins

Saudi-Arabië weerspreekt ontmoeting premier Israël met kroonprins

RIYAD/JERUZALEM (ANP) - Saudi-Arabië heeft tegengesproken dat kroonprins Mohammed bin Salman bin Abdulaziz al-Saud zondag een ontmoeting heeft gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Tal van Israëlische media meldden dat de premier zondag enkele uren in Saud-Arabië is geweest om er te spreken met Bin Salman en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo, die Saudi-Arabië heeft bezocht. Deze berichten zijn bevestigd door leden van de Israëlische regering.

Ook een Saudische topfunctionaris bevestigde de ontmoeting tegenover The Wall Street Journal, maar Pompeo's Saudische collega prins Faisal bin Farhan al-Saud twitterde maandag dat dit niet waar is. Bin Salman heeft volgens hem geen Israëlische functionaris ontmoet, enkel Amerikanen.

Israëlische media stellen dat Netanyahu zondag in het uiterste noordwesten van Saudi-Arabië heeft gesproken met Bin Salman. Afgaande op vluchtgegevens van een regeringstoestel zou de premier enkele uren in het Arabische koninkrijk kunnen zijn geweest. Het noordwesten van dat land ligt slechts op 20 kilometer afstand van de Israëlische haven Eilat. Netanyahu zou zijn chef van de inlichtingendienst Mossad, Yossi Cohen, ook hebben meegenomen.

De geheime topontmoeting zou in het bouwproject van de toekomstige megastad Neom zijn geweest. Voornaamste gespreksonderwerpen zijn naar verluidt een eventuele normalisering van de betrekkingen tussen Saudi-Arabië en Israël geweest en kwesties die te maken hebben met Iran.

Twee Arabische Golfstaten, Bahrein en de VAE (Verenigde Arabische Emiraten) hebben aan de hand van de Amerikaanse diplomatie recent betrekkingen met Israël aangeknoopt. De Saudi's hebben altijd gezegd dat ze bereid zijn Israël te erkennen als dat land de sinds 1967 bezette Palestijnse gebieden teruggeeft. Daar zou dan een onafhankelijke Palestijnse staat komen met Arabisch Oost-Jeruzalem als hoofdstad. De internationale gemeenschap staat al decennia achter deze oplossing, maar Israël bezet en annexeert telkens meer gebied. Onder de regering van president Trump heeft Washington met succes geprobeerd Arabieren te overtuigen dat ze Israël moeten erkennen en afstand nemen tot de Palestijnse kwestie.

Meer uit Buitenland

UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

36 minuten geleden
Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.

2 uur geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

2 uur geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

3 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

4 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

7 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

8 uur geleden