Saudi-Arabië waarschuwt voor minder leveren olie na Houthi-aanval
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië waarschuwt dat het zijn afgesproken olieleveringen niet kan nakomen door aanvallen van Houthi-rebellen op olie-installaties in het land. De lokale regering "zal geen enkele verantwoordelijkheid dragen voor tekorten in olietoevoer naar de wereldmarkt door de aanvallen", meldt het Saudi-Arabische staatspersbureau op basis van een anonieme ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het land, wereldwijd de grootste exporteur van ruwe olie, wil meer actie vanuit het buitenland tegen de drone- en raketaanvallen van de door Iran gesteunde rebellen. Die zijn er de afgelopen twee jaar regelmatig. Afgelopen weekend was er weer een aanval, gericht op onder meer een raffinaderij en een brandstofdepot. Saudi-Arabië heeft eerder bijvoorbeeld de VS gevraagd om luchtafweersystemen.
Door zorgen over de Russische leveringen als gevolg van de inval in Oekraïne zijn de olieprijzen naar de hoogste niveaus in jaren gestegen. Dat leidde ook tot hogere prijzen aan de pomp in Nederland. Als ook Saudi-Arabië minder olie kan leveren, kan dat de prijs verder opdrijven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
11 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
13 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
14 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden