
Saudi-Arabië: voorlopig geen diplomatieke betrekkingen met Israël
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de Verenigde Staten laten weten bij zijn standpunt te blijven dat er geen diplomatieke betrekkingen met Israël zullen zijn, tenzij een onafhankelijke Palestijnse staat wordt erkend en de Israëlische "agressie" op de Gazastrook stopt. Dit liet het Saudische ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een verklaring weten.
Dinsdag zei woordvoerder John Kirby van de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad nog dat de regering-Biden positieve feedback had gekregen dat Saudi-Arabië en Israël bereid zijn om normaliseringsgesprekken te blijven voeren. Het koninkrijk gaf vervolgens de verklaring uit om zijn standvastige standpunt tegenover Washington over de Palestijnse kwestie te bevestigen, als reactie op de opmerking van Kirby een dag eerder.
Het idee dat Israël en Saudi-Arabië de banden formeel zouden aanhalen, wordt sinds 2020 over gesproken, toen de Saudi's hun stille instemming gaven aan de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein, om banden met Israël aan te gaan. Maar Saudi-Arabië zette door de VS gesteunde plannen om de banden met Israël te normaliseren eerder in oktober in de ijskast, toen de oorlog tussen de Palestijnse militante groepering Hamas en de Israëlische strijdkrachten escaleerde.
Meer uit Buitenland
ZAGREB (ANP) - In Zagreb zijn zaterdagavond 504.000 toeschouwers opgedaagd voor het concert van de omstreden rechts-nationalistische Kroatische band Thompson. Dat heeft de organisatie aan de publieke omroep HRT laten weten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
12 uur geleden