Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië veroordeelt beschieting ambassade Den Haag

Saudi-Arabië veroordeelt beschieting ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Saudi-Arabië veroordeelt de beschieting van zijn ambassade in Den Haag. Het koninkrijk spreekt van een "laffe aanval", zegt de ambassade volgens de nieuwskanalen Al Hadath en Akhbar. Er vielen geen gewonden. De ambassade roept Saudi’s in Nederland op extra waakzaam te zijn.

Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken neemt het incident "zeer serieus", laat een woordvoerder weten. Het ministerie staat "in nauw contact" met de autoriteiten in Saudi-Arabië.

De Haagse burgemeester Jan van Zanen liet eerder weten contact te hebben met de ambassade. "De politie doet onderzoek en ik hoop dat zij de dader van dit zinloze geweld kunnen aanhouden."

Donderdagochtend vroeg schoot iemand meerdere keren op het ambassadegebouw aan de Koninginnegracht in Den Haag. De politie zegt meerdere kogelhulzen te hebben gevonden en dat er kogelinslagen in de ruiten zitten. Wie achter de beschieting zit, is niet duidelijk.

Meer uit Binnenland

Dierenbescherming: 300 meldingen, ambulances reden 150 keer uit

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.

46 minuten geleden
Politiebond ACP pleit voor gerichte opsporing illegaal vuurwerk

BAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.

1 uur geleden
Stadsherstel onderzoekt schade Vondelkerk: niet te bevatten

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.

1 uur geleden
Ook gemeenten klagen over verloop jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.

1 uur geleden
Brandweer beleefde intense jaarwisseling met meer incidenten

ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".

3 uur geleden
Politie doet onderzoek naar de oorzaak van brand Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.

3 uur geleden
Cafébrand 't Hemeltje 25 jaar geleden herdacht in Volendam

VOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.

3 uur geleden