Saudi-Arabië verhoogt verkoopprijzen olie aan Azië
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gestegen naar het hoogste niveau in bijna drie maanden door het nieuws dat Saudi-Arabië zijn verkoopprijzen aan klanten in Azië sterker heeft verhoogd dan verwacht. Dat wordt gezien als een teken van vertrouwen van de Saudi's in de olievraag.
Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco verhoogde de prijs van een vat Arab Light voor klanten uit Azië met 2,10 dollar. De markt had een prijsverhoging met 1,50 dollar verwacht. China is 's werelds grootste olie-importeur en dat land is bezig de strikte coronalockdowns te versoepelen, waardoor de Chinese vraag weer toeneemt. Zo is weer meer mogelijk in de grote miljoenensteden Shanghai en Beijing nu het aantal coronabesmettingen steeds verder afneemt. Maar ook in Japan en Zuid-Korea is er meer vraag naar Saudische olie omdat zij steeds minder olie uit Rusland kopen vanwege de oorlog in Oekraïne.
Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland en Kazachstan kwamen vorige week nog een sterkere verhoging van de olieproductie overeen. In juli en augustus gaat de OPEC+ nu dagelijks 648.000 vaten oppompen. Dat is bijna de helft meer dan in de afgelopen maanden. De verhoging kwam onder meer na meerdere oproepen door de Verenigde Staten aan het adres van de OPEC om meer te gaan produceren om zo de hoge energieprijzen te drukken.
De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie noteerde maandag in Singapore een plus van 0,6 procent op 119,52 dollar. Brentolie klom ook met 0,6 procent, tot 120,47 dollar per vat (van 159 liter). Analisten verwachten dat de olievraag voorlopig sterk zal blijven nu de Chinese economie weer uit lockdowns komt en in de VS het seizoen voor uitstapjes met de auto begint.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
4 uur geleden