Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië verhoogt verkoopprijzen olie aan Azië

Saudi-Arabië verhoogt verkoopprijzen olie aan Azië

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gestegen naar het hoogste niveau in bijna drie maanden door het nieuws dat Saudi-Arabië zijn verkoopprijzen aan klanten in Azië sterker heeft verhoogd dan verwacht. Dat wordt gezien als een teken van vertrouwen van de Saudi's in de olievraag.

Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco verhoogde de prijs van een vat Arab Light voor klanten uit Azië met 2,10 dollar. De markt had een prijsverhoging met 1,50 dollar verwacht. China is 's werelds grootste olie-importeur en dat land is bezig de strikte coronalockdowns te versoepelen, waardoor de Chinese vraag weer toeneemt. Zo is weer meer mogelijk in de grote miljoenensteden Shanghai en Beijing nu het aantal coronabesmettingen steeds verder afneemt. Maar ook in Japan en Zuid-Korea is er meer vraag naar Saudische olie omdat zij steeds minder olie uit Rusland kopen vanwege de oorlog in Oekraïne.

Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland en Kazachstan kwamen vorige week nog een sterkere verhoging van de olieproductie overeen. In juli en augustus gaat de OPEC+ nu dagelijks 648.000 vaten oppompen. Dat is bijna de helft meer dan in de afgelopen maanden. De verhoging kwam onder meer na meerdere oproepen door de Verenigde Staten aan het adres van de OPEC om meer te gaan produceren om zo de hoge energieprijzen te drukken.

De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie noteerde maandag in Singapore een plus van 0,6 procent op 119,52 dollar. Brentolie klom ook met 0,6 procent, tot 120,47 dollar per vat (van 159 liter). Analisten verwachten dat de olievraag voorlopig sterk zal blijven nu de Chinese economie weer uit lockdowns komt en in de VS het seizoen voor uitstapjes met de auto begint.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

8 minuten geleden
Prijzen aan de pomp voor het eerst in dagen licht gedaald

EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.

15 minuten geleden
Achmea wil AI breed inzetten en verwacht banenverlies

ZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.

16 minuten geleden
Lagere schadelasten helpen verzekeraar achter Interpolis en FBTO

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.

16 minuten geleden
Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

1 uur geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

1 uur geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

1 uur geleden