Saudi-Arabië trok vorig jaar 30 miljoen bezoekers, een record
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft vorig jaar een recordaantal van 30 miljoen buitenlandse toeristen verwelkomd. Dat heeft de toerismeminister van het land, Ahmed Al-Khateeb, bekendgemaakt op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Het koninkrijk investeert flink om zich te ontwikkelen tot toeristische trekpleister.
Onder de bezoekers van Saudi-Arabië vallen ook zakenreizigers en religieuze pelgrims. In 2023 werd Saudi-Arabië nog bezocht door ongeveer 27,5 miljoen mensen. Het land hoopt tegen 2030 jaarlijks 70 miljoen internationale bezoekers te trekken.
De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman heeft toerisme centraal gesteld in zijn 'Vision 2030', de plannen om de economie minder afhankelijk te maken van olie. Zo wil Saudi-Arabië de komende jaren maar liefst 1 biljoen dollar in de toeristische sector investeren. Die 1000 miljard dollar gaat onder andere naar evenementen en sport om de aantrekkingskracht van het land te vergroten.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
1 uur geledenROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
3 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
3 uur geleden