Saudi-Arabië trok vorig jaar 30 miljoen bezoekers, een record
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft vorig jaar een recordaantal van 30 miljoen buitenlandse toeristen verwelkomd. Dat heeft de toerismeminister van het land, Ahmed Al-Khateeb, bekendgemaakt op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Het koninkrijk investeert flink om zich te ontwikkelen tot toeristische trekpleister.
Onder de bezoekers van Saudi-Arabië vallen ook zakenreizigers en religieuze pelgrims. In 2023 werd Saudi-Arabië nog bezocht door ongeveer 27,5 miljoen mensen. Het land hoopt tegen 2030 jaarlijks 70 miljoen internationale bezoekers te trekken.
De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman heeft toerisme centraal gesteld in zijn 'Vision 2030', de plannen om de economie minder afhankelijk te maken van olie. Zo wil Saudi-Arabië de komende jaren maar liefst 1 biljoen dollar in de toeristische sector investeren. Die 1000 miljard dollar gaat onder andere naar evenementen en sport om de aantrekkingskracht van het land te vergroten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
8 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
23 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 dag geleden