Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië: ramadan begint donderdag

Saudi-Arabië: ramadan begint donderdag

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft gezegd dat de ramadan komende donderdag begint. Veel moslims wereldwijd volgen de start- en einddatum van Saudi-Arabië, waar de heilige plaatsen Mekka en Medina liggen.

De islamitische vastenmaand begint voor moslims niet altijd op dezelfde dag. De ramadan wordt bepaald aan de hand van de islamitische maandkalender en begint als de eerste sikkel van de maan aan de hemel te zien is. De eerste dag wordt vastgesteld aan de hand van berekeningen of de werkelijke stand van de maan.

De Saudische autoriteiten hadden dinsdag opgeroepen uit te kijken naar de stand van de maan, die voor het land bepaalt wanneer de ramadan begint. De maansikkel was niet zichtbaar. Het hof heeft bepaald dat de huidige maand woensdag eindigt en dat de vastenmaand dus donderdag begint, aldus het Saudische staatspersbureau.

Egypte, Qatar en de Palestijnse autoriteiten hebben donderdag ook aangekondigd als het begin van de ramadan. In Jordanië, Algerije en Marokko wordt woensdag beslist of de vastenmaand donderdag of vrijdag start.

Meer uit Buitenland

Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

7 minuten geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

1 uur geleden
Franse politie verricht arrestaties en neemt wapens in beslag

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.

1 uur geleden
Ngo: al honderden aanvallen op Palestijnse olijvenoogst

RAMALLAH (ANP/RTR) - Sinds de olijvenoogsten op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever eind september begonnen, zijn tot dusver ruim driehonderd incidenten van Israëlisch kolonistengeweld gemeld. Het gaat daarbij om diefstal, vernielingen en gerichte aanvallen, aldus de Israëlische mensenrechtenorganisatie Yesh Din.

1 uur geleden
Franse betogingen van start, oproep tot nieuwe protestdag

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.

2 uur geleden
Palestijnse Autoriteit wil nu actie tegen Israël op Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.

3 uur geleden
Duitse politie: Adelaarsnest waarschijnlijk verloren door brand

BERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.

4 uur geleden