Saudi-Arabië: ramadan begint donderdag
RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft gezegd dat de ramadan komende donderdag begint. Veel moslims wereldwijd volgen de start- en einddatum van Saudi-Arabië, waar de heilige plaatsen Mekka en Medina liggen.
De islamitische vastenmaand begint voor moslims niet altijd op dezelfde dag. De ramadan wordt bepaald aan de hand van de islamitische maandkalender en begint als de eerste sikkel van de maan aan de hemel te zien is. De eerste dag wordt vastgesteld aan de hand van berekeningen of de werkelijke stand van de maan.
De Saudische autoriteiten hadden dinsdag opgeroepen uit te kijken naar de stand van de maan, die voor het land bepaalt wanneer de ramadan begint. De maansikkel was niet zichtbaar. Het hof heeft bepaald dat de huidige maand woensdag eindigt en dat de vastenmaand dus donderdag begint, aldus het Saudische staatspersbureau.
Egypte, Qatar en de Palestijnse autoriteiten hebben donderdag ook aangekondigd als het begin van de ramadan. In Jordanië, Algerije en Marokko wordt woensdag beslist of de vastenmaand donderdag of vrijdag start.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat "steeds duidelijker wordt dat Rusland niet bereid is in te stemmen met een door de Verenigde Staten voorgesteld energiebestand" en dat het buurland wil doorgaan met zijn aanvallen op Oekraïne. Hij verklaart dat Moskou maandag zes energievoorzieningen in Oekraïne heeft aangevallen en dat er 33 gewonden zijn gevallen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten hebben maandagochtend vroeg een inval gedaan in een woning van het Democratische parlementslid Ilhan Omar. Bronnen zeggen tegen nieuwszender Fox News dat er een strafrechtelijk onderzoek loopt naar mogelijke fraude rond de immigratiepapieren van de in Somalië geboren politica. Die zouden in haar jeugd zijn ingevuld door haar vader.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk heeft sinds juli meer dan 276 miljoen dollar (247 miljoen euro) gedoneerd aan Republikeinse groepen en zijn super-PAC, meldt The New York Times. Hiermee is Musk voor zover bekend de grootste donateur in de context van de aankomende Amerikaanse tussentijdse verkiezingen.
29 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Door een explosie in het noorden van Israël, niet ver van de Libanese grens, zijn meerdere mensen gewond geraakt. Volgens Israëlische media gaat het om twintig gewonden, onder wie kinderen.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Justitie in Frankrijk opent een moordonderzoek naar het schietincident eerder maandag op een middelbare school in Aubagne. Dat meldt het OM in Marseille, dat verder laat weten dat het onderzoek wordt overgedragen aan een afdeling die zich bezighoudt met georganiseerde en gespecialiseerde misdaad.
1 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - De twee teruggevonden schilderijen van Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) zijn licht beschadigd. De werken werden vorige maand gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, dat naast Nice ligt. Een schilderij heeft een scheurtje in het doek, bij het andere is alleen de lijst beschadigd. Dit meldde de procureur van Marseille, Nicolas Bessone.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.
2 uur geleden