Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië: ramadan begint donderdag

Saudi-Arabië: ramadan begint donderdag

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft gezegd dat de ramadan komende donderdag begint. Veel moslims wereldwijd volgen de start- en einddatum van Saudi-Arabië, waar de heilige plaatsen Mekka en Medina liggen.

De islamitische vastenmaand begint voor moslims niet altijd op dezelfde dag. De ramadan wordt bepaald aan de hand van de islamitische maandkalender en begint als de eerste sikkel van de maan aan de hemel te zien is. De eerste dag wordt vastgesteld aan de hand van berekeningen of de werkelijke stand van de maan.

De Saudische autoriteiten hadden dinsdag opgeroepen uit te kijken naar de stand van de maan, die voor het land bepaalt wanneer de ramadan begint. De maansikkel was niet zichtbaar. Het hof heeft bepaald dat de huidige maand woensdag eindigt en dat de vastenmaand dus donderdag begint, aldus het Saudische staatspersbureau.

Egypte, Qatar en de Palestijnse autoriteiten hebben donderdag ook aangekondigd als het begin van de ramadan. In Jordanië, Algerije en Marokko wordt woensdag beslist of de vastenmaand donderdag of vrijdag start.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby komt toch niet vrij uit gevangenis

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, komt toch niet vrij na ruim vier maanden in voorarrest. Een Noors gerechtshof stemde woensdag niet in met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder te kunnen zijn, melden Noorse media. De rechtbank oordeelde maandag nog dat Høiby zijn cel wel mocht verlaten. Het Noorse Openbaar Ministerie ging daarna in beroep.

9 minuten geleden
Britse premier over rellen Belfast: schokkend en onacceptabel

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de rellen die volgden op een mesaanval in Belfast scherp veroordeeld. Hij noemde het geweld schokkend en onacceptabel. "Het is duidelijk dat mensen vannacht doelgericht zijn aangevallen vanwege hun afkomst en dat tolereer ik niet."

11 minuten geleden
Oekraïne valt door Rusland gebruikte haven Marioepol aan

MARIOEPOL (ANP/RTR/DPA) - Oekraïne heeft afgelopen nacht meerdere faciliteiten in de haven van Marioepol aangevallen. Volgens Kyiv is het vermogen van de Russen om de haven te gebruiken in de oorlog daardoor "aanzienlijk beperkt".

33 minuten geleden
Media: duizenden Iraniërs zonder water na aanvallen VS

SIRIK (ANP/AFP) - Duizenden Iraniërs in het zuidelijke Sirik zitten tijdens extreme hitte zonder drinkwater na Amerikaanse bombardementen, melden Iraanse staatsmedia. Waterreservoirs in het gebied zouden schade hebben opgelopen.

52 minuten geleden
Europarlement rekent op lidstaten voor uitvoering EU-migratiepact

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs leggen de verantwoordelijkheid voor de uitvoering van het asiel- en migratiepact dat vrijdag ingaat bij lidstaten. Dat zeiden parlementariërs van meerdere fracties op een persconferentie.

58 minuten geleden
Pakistan claimt dood tientallen extremisten in grensgebied

KABUL (ANP/AFP) - Pakistan zegt zeker 26 extremisten te hebben gedood in het grensgebied met buurland Afghanistan. Daar zijn schuilplaatsen onder vuur genomen die worden gelinkt aan de Pakistaanse Taliban, melden de Pakistaanse autoriteiten.

59 minuten geleden
Fans manga en anime in verzet na ninja-video Trump

TOKIO (ANP/AFP) - Een video waarin de Amerikaanse president Donald Trump wordt afgebeeld als een ninja uit een populaire mangaserie, leidt op internet tot verzet. Een Japanse onlinepetitie waarin mensen hun bezorgdheid uitspreken, is bijna 20.000 keer getekend.

1 uur geleden