Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië pleit voor meer olieproductie daags voor klimaattop

Saudi-Arabië pleit voor meer olieproductie daags voor klimaattop

ABU DHABI (ANP/AFP) - Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) vinden dat de wereld een hogere olieproductie nodig heeft. Dat zeiden de twee olielanden tijdens een olieconferentie in Abu Dhabi. Die bijeenkomst van de olielanden gaat vooraf aan de klimaattop COP27 die over iets meer dan week in Egypte wordt gehouden. Tijdens die top zullen bijna 200 landen de plannen bespreken over het terugdringen van de opwarming van de aarde.

De minister van Energie van Saudi-Arabië verklaarde dat het land en zijn naburige Golfstaten de productiecapaciteit verhogen. Een hoge overheidsfunctionaris van de Verenigde Arabische Emiraten zei daarnaast dat de groeiende wereldbevolking tegen 2050 30 procent meer energie nodig heeft.

Beide landen benadrukten dat olie een hoeksteen van de energievoorziening zal blijven, maar zeggen wel te werken aan het verlagen van de uitstoot en het verhogen van de productie uit duurzame of minder vervuilende energiebronnen. "Wij en de VAE verhogen onze productiecapaciteit en onze raffinage. Ook zullen we een voorbeeldige producent zijn van koolwaterstoffen en alle duurzaamheidsdoelen bereiken", aldus de Saudische minister van Energie, prins Abdulaziz bin Salman. De term koolwaterstoffen wordt vooral gebruikt voor olie, gas en condensaat, een vloeibaar mengsel van koolwaterstoffen dat bij de gasproductie vrijkomt.

Vooruitgang

Sultan Al Jaber, speciaal gezant van de VAE voor klimaatverandering en manager van staatsolieconcern ADNOC, zei dat de energieproductie moet stijgen om tegen 2050 een wereldbevolking van 9,7 miljard mensen te kunnen voorzien. "Als we de investeringen in koolwaterstoffen op nul zetten zouden we elk jaar vijf miljoen vaten olie per dag verliezen ten opzichte van de huidige niveaus", aldus Al Jaber.

"Hierdoor zouden de schokken op de energiemarkt die we dit jaar hebben ervaren, aanvoelen als kleine bevingen. Als dit jaar ons iets heeft geleerd, dan is dat wel dat energiezekerheid de basis is van alle vooruitgang. De wereld heeft alle oplossingen nodig die er zijn. Het is niet alleen olie en gas, of zonne-energie, wind of kernenergie, of waterstof. We hebben alles nodig", aldus Al Jaber.

Tijdens de vorige klimaattop in Glasgow in 2021 werd afgesproken om de opwarming van de aarde op 1,5 graden Celsius te houden. Dat doel lijkt op basis van de huidige CO2-uitstoot niet te worden gehaald.

Meer uit Financieel

VN-agentschap: postverkeer naar VS bijna tot stilstand gekomen

BERN (ANP/AFP) - Het postverkeer naar de Verenigde Staten is met ruim 80 procent gedaald na de invoering van nieuwe regels door Washington. Dat meldt de Wereldpostunie (UPU) zaterdag, die ook stelt dat inmiddels 88 postbedrijven hun postdiensten naar het land volledig of gedeeltelijk hebben opgeschort.

8 uur geleden
Krant: Porsche wil voorlopig niet in VS produceren

STUTTGART (ANP/DPA) - Porsche ziet voorlopig af van autoproductie in de Verenigde Staten. Ondanks de gestegen exportkosten door de Amerikaanse importtarieven is de Duitse sportautofabrikant zeer tevreden met de huidige herkomst van zijn voertuigen, zei directeur Noord-Amerika Timo Resch in gesprek met de Duitse zakenkrant Handelsblatt. "Daarom hebben we geen directe of concrete plannen om over te stappen op lokale productie."

9 uur geleden
Europese nieuwsmedia willen actie van Google zien na boete

BRUSSEL (ANP) - Europese nieuwsmedia roepen op tot "krachtige maatregelen" van Google om eerlijkheid in de onlineadvertentie-industrie terug te brengen. Branchevereniging European Publishers Council (EPC), waar onder andere uitgevers als DPG Media, RELX en Mediahuis deel van uitmaken, reageert daarmee op de miljardenboete die de Europese Commissie vrijdag heeft opgelegd aan Google om zijn reclamemonopolie.

11 uur geleden
China begint onderzoek naar voormalige voorzitter beurswaakhond

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De voormalige baas van China's belangrijkste beurstoezichthouder wordt onderzocht. Dat hebben de Chinese anticorruptie-autoriteiten zaterdag bekendgemaakt. Yi Huiman voegt zich daarmee bij een lange lijst van financiële functionarissen en leidinggevenden die zijn meegesleept in de strijd van de Chinese president Xi Jinping tegen corruptie.

13 uur geleden
Trump noemt top drie mogelijke opvolgers van Fed-baas Powell

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verschillende mensen genoemd die mogelijk Jerome Powell kunnen opvolgen als voorzitter van de centrale bank. Trump zei dat hij adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett, Fed-bestuurder Christopher Waller en voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh als finalisten ziet om Powell op te volgen.

13 uur geleden
Trump dreigt EU met handelsmaatregelen na miljardenboete Google

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een onderzoek te starten dat kan leiden tot hogere importheffingen voor de Europese Unie. Daarmee reageerde hij op de boete van bijna 3 miljard euro die de Europese Commissie Google vrijdag oplegde.

1 dag geleden
AI-bedrijf Anthropic treft miljardenschikking over auteursrechten

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic gaat 1,5 miljard dollar betalen nadat het een schikking heeft getroffen in een rechtszaak over auteursrecht. Het is een van de grootste schikkingen tot nu toe op het gebied van AI en intellectueel eigendom.

1 dag geleden