Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië overweegt olieproductie te verminderen

Saudi-Arabië overweegt olieproductie te verminderen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië overweegt de olieproductie wat te verminderen, in plaats van de oliekraan verder open te zetten. Volgens de Saudische minister van Energie, prins Abdulaziz bin Salman, lijkt de situatie op de oliemarkt namelijk steeds verder af te staan van de werkelijkheid. Daardoor zouden Saudi-Arabië en oliekartel OPEC mogelijk gedwongen worden om in te grijpen, aldus de bewindsman.

Bin Salman heeft geen concrete plannen voor bijvoorbeeld een productieverlaging aangekondigd. Maar hij heeft het idee dat de huidige olieprijs niet meer een goede weerspiegeling is van vraag en aanbod op de markt.

"De papieren en fysieke markten zijn steeds meer losgekoppeld geraakt", betoogde hij na vragen van persbureau Bloomberg. "In zekere zin verkeert de markt in een staat van schizofrenie, en dit creëert een soort jojo-markt."

De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) ligt nu rond de 90 dollar. Dat is lager dan voor de Russische invasie van Oekraïne in februari. Eerder dit jaar stegen de olieprijzen juist nog heel hard vanwege de oorlog in Oekraïne, maar de laatste maanden is er een daling te zien.

Analisten wezen er onlangs al op dat de oliehandel de laatste tijd een stuk volatieler is dan voorheen. Handelaren vrezen dat een recessie in de Verenigde Staten en Europa de vraag naar olie zal raken, wat druk zet op de prijzen. Saudi-Arabië en de OPEC hebben de olieproductie dit jaar daarnaast al geleidelijk opgevoerd.

Toch liggen de olieprijzen nog steeds beduidend hoger dan de afgelopen jaren het geval was. Automobilisten merken dat aan de pomp. Ondanks de tijdelijke accijnsverlaging liggen de adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland nog altijd ruim boven de 2 euro per liter.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf van huurwoningen houdt aan

APELDOORN (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

32 minuten geleden
Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

5 uur geleden
Bijna 150.000 nieuwe privélaadpalen geïnstalleerd in 2024

DEN BOSCH (ANP) - In 2024 installeerden Nederlanders 147.000 nieuwe privélaadpalen, meldt marktonderzoeker Multiscope. De totale besteding aan laadpalen was vorig jaar 198 miljoen euro.

5 uur geleden
Prijzen zuivel en vlees verder omhoog door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - Zuivelproducten, zoals kaas, melk en boter, evenals vleesproducten in de supermarkt worden naar verwachting de komende jaren nog duurder door de krimp van de Nederlandse veestapel, zegt ABN AMRO. Volgens de bank raakt de zuivel- en vleessector verstoord doordat steeds meer boerenbedrijven gebruikmaken van beëindigingsregelingen. "Het aanbod van vlees en melk van Nederlandse bodem daalt, wat een prijsopdrijvend effect heeft", staat in een sectorrapport van de bank.

6 uur geleden
Gematigde omzetverwachting Nvidia leidt tot zorgen bij beleggers

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft een gematigde omzetprognose afgegeven voor het huidige kwartaal. Dat wakkert de zorgen onder beleggers aan dat de enorme groei in uitgaven voor kunstmatige intelligentie vertraagt. Dit zou erop kunnen wijzen dat de enorme groei van de belangrijke fabrikant van chips voor AI-toepassingen in het huidige tempo niet vol te houden is.

7 uur geleden
Wall Street naar record terwijl markt wacht op Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De brede S&P 500-graadmeter op de beurs in New York heeft woensdag een recordniveau bereikt, terwijl beleggers in spanning wachtten op de kwartaalresultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. Die cijfers, die na het slot van de beurs komen, zijn belangrijk omdat ze meer inzicht geven in de opmars van kunstmatige intelligentie. Aangezien Nvidia als 's werelds meest waardevolle bedrijf ongeveer 8 procent van de S&P 500 uitmaakt, zijn de resultaten ook belangrijk voor de vele Amerikanen die indexbeleggingsfondsen gebruiken om te sparen voor hun pensioen.

8 uur geleden
Van Bruggen: impact afschaffing hypotheekrenteaftrek valt mee

APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

9 uur geleden