Saudi-Arabië overhandigt FIFA bidbook WK 2034
ZÜRICH (ANP) - Saudi-Arabië heeft het bidbook voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal van 2034 ingeleverd bij de FIFA. Voorzitter Gianni Infantino sprak van een "mijlpaal in het aanvraagproces".
Saudi-Arabië is de enige overgebleven kandidaat voor het WK over tien jaar, nadat Australië eerder had afgezien van de organisatie. Marokko, Portugal en Spanje dienden hun gezamenlijke bidbook in voor het WK van 2030. Ook zij zijn de enige kandidaat. Omdat het toernooi dan honderd jaar bestaat, zijn de eerste drie duels van dat WK in Uruguay, Argentinië en Paraguay. Uruguay organiseerde het eerste WK in 1930.
"Ons bid voor 2034 is bedoeld om een toernooi van wereldklasse te realiseren", aldus de Saudische voetbalbond in een persbericht. "We putten inspiratie uit de voortdurende sociale en economische transformatie van Saudi-Arabië en de diepgewortelde passie van het land voor voetbal."
De WK's worden later dit jaar tijdens een congres van de FIFA toegewezen.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
6 uur geleden