Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië overhandigt FIFA bidbook WK 2034

Saudi-Arabië overhandigt FIFA bidbook WK 2034

ZÜRICH (ANP) - Saudi-Arabië heeft het bidbook voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal van 2034 ingeleverd bij de FIFA. Voorzitter Gianni Infantino sprak van een "mijlpaal in het aanvraagproces".

Saudi-Arabië is de enige overgebleven kandidaat voor het WK over tien jaar, nadat Australië eerder had afgezien van de organisatie. Marokko, Portugal en Spanje dienden hun gezamenlijke bidbook in voor het WK van 2030. Ook zij zijn de enige kandidaat. Omdat het toernooi dan honderd jaar bestaat, zijn de eerste drie duels van dat WK in Uruguay, Argentinië en Paraguay. Uruguay organiseerde het eerste WK in 1930.

"Ons bid voor 2034 is bedoeld om een toernooi van wereldklasse te realiseren", aldus de Saudische voetbalbond in een persbericht. "We putten inspiratie uit de voortdurende sociale en economische transformatie van Saudi-Arabië en de diepgewortelde passie van het land voor voetbal."

De WK's worden later dit jaar tijdens een congres van de FIFA toegewezen.

Meer uit Voetbal

Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

1 minuut geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

1 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

2 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

9 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

18 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

18 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

19 uur geleden