Saudi-Arabië overhandigt FIFA bidbook WK 2034
ZÜRICH (ANP) - Saudi-Arabië heeft het bidbook voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal van 2034 ingeleverd bij de FIFA. Voorzitter Gianni Infantino sprak van een "mijlpaal in het aanvraagproces".
Saudi-Arabië is de enige overgebleven kandidaat voor het WK over tien jaar, nadat Australië eerder had afgezien van de organisatie. Marokko, Portugal en Spanje dienden hun gezamenlijke bidbook in voor het WK van 2030. Ook zij zijn de enige kandidaat. Omdat het toernooi dan honderd jaar bestaat, zijn de eerste drie duels van dat WK in Uruguay, Argentinië en Paraguay. Uruguay organiseerde het eerste WK in 1930.
"Ons bid voor 2034 is bedoeld om een toernooi van wereldklasse te realiseren", aldus de Saudische voetbalbond in een persbericht. "We putten inspiratie uit de voortdurende sociale en economische transformatie van Saudi-Arabië en de diepgewortelde passie van het land voor voetbal."
De WK's worden later dit jaar tijdens een congres van de FIFA toegewezen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
4 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
6 uur geleden