Saudi-Arabië overhandigt FIFA bidbook WK 2034
ZÜRICH (ANP) - Saudi-Arabië heeft het bidbook voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal van 2034 ingeleverd bij de FIFA. Voorzitter Gianni Infantino sprak van een "mijlpaal in het aanvraagproces".
Saudi-Arabië is de enige overgebleven kandidaat voor het WK over tien jaar, nadat Australië eerder had afgezien van de organisatie. Marokko, Portugal en Spanje dienden hun gezamenlijke bidbook in voor het WK van 2030. Ook zij zijn de enige kandidaat. Omdat het toernooi dan honderd jaar bestaat, zijn de eerste drie duels van dat WK in Uruguay, Argentinië en Paraguay. Uruguay organiseerde het eerste WK in 1930.
"Ons bid voor 2034 is bedoeld om een toernooi van wereldklasse te realiseren", aldus de Saudische voetbalbond in een persbericht. "We putten inspiratie uit de voortdurende sociale en economische transformatie van Saudi-Arabië en de diepgewortelde passie van het land voor voetbal."
De WK's worden later dit jaar tijdens een congres van de FIFA toegewezen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden