Saudi-Arabië ontvangt weer buitenlandse pelgrims
RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië gaat vanaf maandag weer geleidelijk pelgrims uit het buitenland toelaten die Mekka willen bezoeken voor de umrah, een islamitische bedevaart die het hele jaar door gemaakt kan worden.
Het aantal bedevaartgangers dat per maand welkom is, zal van 60.000 oplopen tot 2 miljoen, meldt het Saudische staatspersbureau SPA. De pelgrims die de umrah willen verrichten, moeten wel gevaccineerd zijn, aldus het Saudische ministerie voor Bedevaartzaken.
Saudi-Arabië heeft de pelgrimage al een tijdlang aan banden gelegd vanwege het coronavirus. Vorig jaar juni kondigde het land aan dat buitenlandse bedevaartgangers het land niet langer in mogen en werd er ook een limiet gesteld aan het aantal binnenlandse bedevaartgangers. Die maatregelen worden nu beetje bij beetje teruggeschroefd.
Vorige maand mochten 60.000 Saudiërs meedoen aan de hadj, de traditionele moslimbedevaart naar Mekka die geldt als een van de pijlers van het islamitische geloof. Ook zij moesten gevaccineerd zijn. Vorig jaar waren dat er 10.000. In 2019 trokken nog 2,5 miljoen gelovigen naar Mekka. Van hen kwamen er 1,8 miljoen uit het buitenland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
52 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden