Saudi-Arabië ontkent bericht over verhoging olieproductie
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië ontkent het bericht van zakenkrant The Wall Street Journal dat oliekartel OPEC bij de vergadering in december de olieproductie met een half miljoen vaten per dag kan gaan verhogen. Volgens de Saudische energieminister Abdulaziz bin Salman wordt er momenteel niet gesproken over een productieverhoging binnen het kartel. De olieprijzen lieten flinke beweging zien door de berichten over de productie.
De OPEC praat op 4 december samen met bondgenoten als Rusland over de productie. Die olie-alliantie (OPEC+) had eerder juist de productie flink verlaagd om zo de olieprijzen te stutten. Volgens Bin Salman is het bekend dat de OPEC+ niet praat over mogelijke beslissingen voorafgaand aan de vergadering. Hij stelt dat de huidige productieverlaging van 2 miljoen vaten per dag loopt tot eind volgend jaar en dat de OPEC+ klaarstaat om aanpassingen te doen aan de productie als dat nodig is.
De olieminister van de Verenigde Arabische Emiraten schreef op Twitter dat er geen gesprekken zijn met andere leden van de OPEC+ om de lopende productiedeal aan te passen. Hij zei toegewijd te zijn aan het in balans houden van de oliemarkt en elke beslissing rond dat doel te zullen steunen.
Khashoggi
Volgens The Wall Street Journal speelt bij die mogelijke productieverhoging mee dat de regering van president Joe Biden een Amerikaanse rechtbank heeft gevraagd de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman immuniteit te verlenen. Dat zorgt er in feite voor dat hij niet vervolgd kan worden in de Verenigde Staten, waar Bin Salman is aangeklaagd voor betrokkenheid bij de moord op de journalist Jamal Khashoggi. De Saudi's zouden Biden dus willen belonen voor deze stap omdat door een hogere olieproductie de prijzen aan de pomp verder kunnen dalen.
Na de ontkenning door Saudi-Arabië liepen de verliezen voor de olieprijzen behoorlijk terug, na de sterke dalingen eerder op de dag. Een vat Brentolie daalde maandagavond 0,6 procent tot 87,14 dollar en Amerikaanse WTI-olie werd 0,4 procent goedkoper op 79,74 dollar per vat. Eerder ging het om minnen van meer dan 5 procent. De prijzen staan wel onder druk door de vrees voor nog strengere coronalockdowns in China.
Meer uit Financieel
ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiële waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Zwitserse grondstoffenhandelaar Gunvor ziet ervan af om buitenlandse bezittingen van de Russische olieproducent Lukoil te kopen, nadat het Amerikaanse ministerie van Financiën zich op X tegen de deal had verzet.
2 uur geleden