Saudi-Arabië laat dit jaar 1 miljoen pelgrims toe voor hadj
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië laat dit jaar in totaal 1 miljoen mensen uit binnen- en buitenland deelnemen aan de traditionele moslimbedevaart naar Mekka, de hadj. Vanwege het coronavirus liet het koninkrijk vorig jaar slechts 60.000 mensen uit eigen land toe voor de pelgrimage. In 2020 waren dat er met 10.000 pelgrims nog minder.
Alle deelnemers aan deze editie van de hadj mogen niet ouder zijn dan 65 jaar en moeten volledig gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. Buitenlandse pelgrims moeten naast eerdergenoemde regels ook een negatieve coronatest tonen, maakte staatspersbureau SPA bekend.
Vorige maand kondigde de Saudische regering al aan de meeste coronaregels te schrappen, waaronder het aanhouden van sociale afstand in openbare ruimtes zoals moskeeën. Er werd toen al rekening mee gehouden dat daarmee voorgesorteerd werd op het verruimen van de toelatingseisen voor de hadj. Binnen is in Saudi-Arabië overigens wel nog een mondkapje verplicht.
De hadj is verplicht voor elke gezonde moslim die zich de tocht kan veroorloven en geldt als een van de pijlers van het islamitische geloof. Dit jaar loopt de bedevaart van 7 tot 12 juli. In 2019, voor het uitbreken van de coronapandemie, trokken 2,5 miljoen gelovigen naar Mekka. Van hen kwamen er 1,8 miljoen uit het buitenland. Voor de pandemie verdiende Saudi-Arabië jaarlijks zo'n 11 miljard euro aan de hadj en de andere, kleinere pelgrimage umrah.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
21 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
3 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
10 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
11 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
16 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.
16 uur geleden