Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië begint nieuwe luchtvaartmaatschappij

Saudi-Arabië begint nieuwe luchtvaartmaatschappij

RIYADH (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië begint een nieuwe luchtvaartmaatschappij met de naam Riyadh Air. De maatschappij, die haar thuisbasis krijgt in de Saudische hoofdstad, is bedoeld om het toerisme te helpen. Saudi-Arabië wil zijn economie minder afhankelijk maken van olie en meer toeristen en techbedrijven aantrekken. In 2030 wil Saudi-Arabië 100 miljoen bezoekers per jaar ontvangen.

Riyadh Air moet in 2030 op meer dan honderd bestemmingen wereldwijd vliegen. De luchtvaartmaatschappij zal volledig eigendom zijn van het Saudische staatsinvesteringsfonds PIF. Dat fonds is al in gesprek met Boeing en Airbus over de aanschaf van zo'n tachtig vliegtuigen. Volgens de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal zou het fonds dicht bij een overeenkomst met Boeing zijn voor zo'n 35 miljard dollar aan vliegtuigen.

Met Riyadh Air wil Saudi-Arabië de strijd aangaan met andere luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zoals Emirates, Qatar Airways en Etihad. De voormalige topman van die laatste maatschappij, de Brit Tony Douglas, is aangesteld om Riyadh Airlines te gaan leiden.

200.000 banen

Saudi-Arabië verwacht dat de nieuwe luchtvaartmaatschappij 20 miljard dollar bijdraagt aan de economische groei van het land. Ook zouden er 200.000 directe en indirecte banen ontstaan door de nieuwe luchtvaartmaatschappij.

Tot 2019 was Saudi-Arabië grotendeels gesloten voor bezoekers. Maar de omstreden kroonprins Mohammed bin Salman wil zijn land dus minder afhankelijk maken van schokken in de olieprijs. Dat heeft onder meer geleid tot investeringen in vakantieresorts en vliegvelden.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

1 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

1 uur geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

1 uur geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

2 uur geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

2 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

2 uur geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

3 uur geleden