Sauber stelt Maloney aan als reserve bij Stake in Formule 1
HINWIL (ANP) - Stake F1 Team Kick Sauber, voorheen Alfa Romeo, heeft Zane Maloney aangewezen als reserverijder in het komende jaar. Hij kan worden opgeroepen als een van de wedstrijdrijders, Valtteri Bottas of Zhou Guanyu, om welke reden dan ook wegvalt.
De 20-jarige Maloney, afkomstig van Barbados, reed vorig jaar in de talentklasse Formule 2 en zal dat ook in 2024 blijven doen. Hij vervult de rol van reserve bij Stake samen met de Franse Formule 2-kampioen Théo Pourchaire.
"De naam Sauber is verweven met de Formule 1, omdat het al meer dan dertig jaar deel uitmaakt van de sport en coureurs heeft voortgebracht die grote successen hebben geboekt", zei Maloney in een persbericht van Sauber. "Ik kijk ernaar uit om dit seizoen samen te werken, terwijl ik dichter bij mijn doel kom om Formule 1-coureur te worden."
Het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint op 2 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
23 uur geleden