Satellietbeelden tonen branden en grote schade in Marioepol
NEW YORK (ANP/RTR) - Satellietbeelden die zaterdagmorgen zijn gemaakt van Marioepol tonen enorme beschadigingen van de infrastructuur en gebouwen in woonwijken. Het private Amerikaanse bedrijf Maxar Technologies meldde bovendien in het westelijk deel van de Oekraïense havenstad aan de Zwarte Zee branden te hebben geconstateerd. Hoge appartementencomplexen hebben grote schade opgelopen.
De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba zei zaterdag dat Marioepol wordt belegerd door de Russische invasietroepen, maar dat de stad nog altijd in handen is van Oekraïense verzetsstrijders. Het gemeentebestuur liet vrijdag weten dat zeker 1582 burgers om het leven zijn gekomen door de Russische bombardementen en beschietingen. Of dat aantal slachtoffers klopt, is moeilijk te controleren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
37 minuten geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
54 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
4 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
4 uur geleden