SAS-piloten stemmen voor cao, definitief geen stakingen meer
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS hebben ingestemd met het vorige maand bereikte cao-akkoord. Vakbonden in Zweden, Noorwegen en Denemarken hebben dat bekendgemaakt. Daarmee komen er definitief geen stakingen meer van de piloten.
SAS kon vorige maand door stakingen twee weken niet vliegen. Circa 3700 vluchten moesten toen worden geschrapt. SAS schat in dat de acties omgerekend meer dan 140 miljoen euro hebben gekost. Dat bedrag is zo hoog omdat juli normaal gesproken als vakantiemaand een van de beste periodes van het jaar is voor luchtvaartmaatschappijen.
Volgens de cao-afspraken krijgen de piloten minder loon en moeten ze langer gaan werken. Piloten die tijdens de coronaperiode werden ontslagen moeten nu echter weer worden aangenomen. Dat was het belangrijkste doel van de staking. SAS mag volgens de afspraken ook geen dochterondernemingen opzetten waar personeel slechtere arbeidsvoorwaarden krijgen.
De Scandinavische luchtvaartmaatschappij, waarvan Denemarken en Zweden de belangrijkste aandeelhouders zijn, was al voor corona verlieslatend en zegt nog verder in de kosten te moeten snijden. Ook wil het bedrijf extra geld ophalen. Zweden heeft al gezegd geen geld in het bedrijf te steken, maar Denemarken staat daar wel voor open. Dan moet SAS ook wel andere investeerders vinden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.
35 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.
48 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen blijven de komende jaren stijgen, maar minder hard dan voorheen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn nieuwe voorspellingen voor de economie. De betaalbaarheid van de woningen neemt echter af. In 2027 heeft waarschijnlijk maar één op de drie huishoudens genoeg inkomen voor de hypotheek van een gemiddelde woning. Dat was in 2019 nog bijna de helft.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk heeft voor het eerst in bijna twee jaar door de Rode Zee gevaren. Het schip Sebarok legde de route richting het belangrijke Suezkanaal donderdag en vrijdag succesvol af. Door aanvallen van de Houthi-rebellen uit Jemen vermeed Maersk de doorgang sinds januari 2024.
3 uur geleden