SAS-piloten stemmen voor cao, definitief geen stakingen meer
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De piloten van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS hebben ingestemd met het vorige maand bereikte cao-akkoord. Vakbonden in Zweden, Noorwegen en Denemarken hebben dat bekendgemaakt. Daarmee komen er definitief geen stakingen meer van de piloten.
SAS kon vorige maand door stakingen twee weken niet vliegen. Circa 3700 vluchten moesten toen worden geschrapt. SAS schat in dat de acties omgerekend meer dan 140 miljoen euro hebben gekost. Dat bedrag is zo hoog omdat juli normaal gesproken als vakantiemaand een van de beste periodes van het jaar is voor luchtvaartmaatschappijen.
Volgens de cao-afspraken krijgen de piloten minder loon en moeten ze langer gaan werken. Piloten die tijdens de coronaperiode werden ontslagen moeten nu echter weer worden aangenomen. Dat was het belangrijkste doel van de staking. SAS mag volgens de afspraken ook geen dochterondernemingen opzetten waar personeel slechtere arbeidsvoorwaarden krijgen.
De Scandinavische luchtvaartmaatschappij, waarvan Denemarken en Zweden de belangrijkste aandeelhouders zijn, was al voor corona verlieslatend en zegt nog verder in de kosten te moeten snijden. Ook wil het bedrijf extra geld ophalen. Zweden heeft al gezegd geen geld in het bedrijf te steken, maar Denemarken staat daar wel voor open. Dan moet SAS ook wel andere investeerders vinden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden