
Sarri: Ronaldo kampioen met z'n voeten én hoofd
TURIJN (ANP) - Met zijn twee doelpunten tegen Lazio (2-1) zorgde Cristiano Ronaldo er niet alleen voor dat Juventus de Italiaanse titel bijna binnen heeft, hij nestelde zich ook aan kop van de topscorerslijst in de Serie A. De Portugees kan de eerste voetballer worden die zich de topschutter mag noemen in drie van de vijf grote competities in Europa. "Records zijn altijd belangrijk, maar het gaat om het team. We willen het kampioenschap binnenhalen", zei de 35-jarige Portugees. "Records komen voort uit dat proces."
Ronaldo werd in het seizoen 2007-2008 met 31 goals voor Manchester United topscorer van de Engelse Premier League. In dienst van Real Madrid eindigde hij drie keer boven aan de topscorerslijst in Spanje: in 2011 (41 goals), 2014 (31) en 2015 (48). Dit seizoen staat de teller in de Serie A op dertig doelpunten, evenveel als Lazio-spits Ciro Immobile die maandagavond uit een penalty nog iets terugdeed.
"Cristiano is ook zo'n indrukwekkende voetballer omdat hij tussen de wedstrijden door zo snel herstelt", zei trainer Maurizio Sarri. "Niet alleen fysiek, maar vooral ook mentaal. Hij is kampioen met zijn voeten, maar ook met zijn hoofd. Als hij iets in z'n hoofd heeft, dan lukt het."
Vier wedstrijden voor het einde van de competitie heeft Juventus nu acht punten voorsprong op Internazionale en negen op Atalanta. Als die clubs in hun komende wedstrijd punten verspelen, kan de 'Oude Dame' donderdag tegen Udinese al de negende landstitel op rij veiligstellen. De volgende kans is zondag, thuis tegen Sampdoria. "We hebben nog vier punten nodig", zo weet Sarri. "De wedstrijden volgen elkaar snel op. We moeten gefocust zijn en de benodigde punten binnenhalen."
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bij Eredivisieclub NEC is afgelopen week voor 15.000 euro aan tenues en andere merchandise gestolen uit het Goffertstadion. Daarbij zaten veel wedstrijdshirts die eigenlijk volgende week in de verkoop zouden gaan. Door de inbraak kan dit maar in beperkte mate.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.
22 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.
1 dag geleden