Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sarkozy verliest hoger beroep corruptiezaak en krijgt huisarrest

Sarkozy verliest hoger beroep corruptiezaak en krijgt huisarrest

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft het hoger beroep verloren in zijn corruptiezaak. De rechter houdt vast aan de straf van drie jaar, waarvan twee voorwaardelijk. Sarkozy hoeft voor zijn celstraf niet de gevangenis in, maar kan die onder huisarrest uitzitten met een elektronische enkelband.

Het is dezelfde straf die Sarkozy twee jaar geleden al kreeg, toen hij de eerste Franse oud-president in de moderne geschiedenis werd die tot een celstraf is veroordeeld wegens corruptie. Hij zou in een afgeluisterd telefoongesprek hebben geprobeerd een rechter om te kopen en schuldig zijn aan machtsmisbruik tijdens zijn presidentschap.

Sarkozy ontkent iets verkeerd te hebben gedaan. Zijn advocaat noemt de uitspraak "uniek en oneerlijk". Hij zegt dat de oud-president onschuldig is en dat hij daarom nogmaals in hoger beroep zal gaan bij het hooggerechtshof.

Verkiezingscampagne

De rechter oordeelde ook dat Sarkozy drie jaar geen publieke ambten mag vervullen.

De 68-jarige Sarkozy was president van 2007 tot 2012. Hij is verwikkeld in meerdere zaken en werd in 2021 ook schuldig bevonden aan illegale financieringspraktijken tijdens zijn verkiezingscampagne in 2012. Ook in die zaak kreeg hij een jaar celstraf die hij thuis mag uitzitten, maar ook in die zaak is Sarkozy in hoger beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

Venezuela beschuldigt VS van onderscheppen vissersboot

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

51 minuten geleden
Israëlisch leger doorzoekt woning Palestijnse Oscarwinnaar

AT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.

54 minuten geleden
Families gijzelaars: Netanyahu is obstakel voor vrijlating

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.

10 uur geleden
Duizenden demonstreren in Berlijn tegen oorlog in Gaza

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.

11 uur geleden
Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

13 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.

13 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.

14 uur geleden