Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sarkozy verliest hoger beroep corruptiezaak en krijgt huisarrest

Sarkozy verliest hoger beroep corruptiezaak en krijgt huisarrest

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft het hoger beroep verloren in zijn corruptiezaak. De rechter houdt vast aan de straf van drie jaar, waarvan twee voorwaardelijk. Sarkozy hoeft voor zijn celstraf niet de gevangenis in, maar kan die onder huisarrest uitzitten met een elektronische enkelband.

Het is dezelfde straf die Sarkozy twee jaar geleden al kreeg, toen hij de eerste Franse oud-president in de moderne geschiedenis werd die tot een celstraf is veroordeeld wegens corruptie. Hij zou in een afgeluisterd telefoongesprek hebben geprobeerd een rechter om te kopen en schuldig zijn aan machtsmisbruik tijdens zijn presidentschap.

Sarkozy ontkent iets verkeerd te hebben gedaan. Zijn advocaat noemt de uitspraak "uniek en oneerlijk". Hij zegt dat de oud-president onschuldig is en dat hij daarom nogmaals in hoger beroep zal gaan bij het hooggerechtshof.

Verkiezingscampagne

De rechter oordeelde ook dat Sarkozy drie jaar geen publieke ambten mag vervullen.

De 68-jarige Sarkozy was president van 2007 tot 2012. Hij is verwikkeld in meerdere zaken en werd in 2021 ook schuldig bevonden aan illegale financieringspraktijken tijdens zijn verkiezingscampagne in 2012. Ook in die zaak kreeg hij een jaar celstraf die hij thuis mag uitzitten, maar ook in die zaak is Sarkozy in hoger beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

2 uur geleden
Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

4 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

5 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

11 uur geleden
Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

11 uur geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

12 uur geleden