Sarkozy verliest hoger beroep corruptiezaak en krijgt huisarrest
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft het hoger beroep verloren in zijn corruptiezaak. De rechter houdt vast aan de straf van drie jaar, waarvan twee voorwaardelijk. Sarkozy hoeft voor zijn celstraf niet de gevangenis in, maar kan die onder huisarrest uitzitten met een elektronische enkelband.
Het is dezelfde straf die Sarkozy twee jaar geleden al kreeg, toen hij de eerste Franse oud-president in de moderne geschiedenis werd die tot een celstraf is veroordeeld wegens corruptie. Hij zou in een afgeluisterd telefoongesprek hebben geprobeerd een rechter om te kopen en schuldig zijn aan machtsmisbruik tijdens zijn presidentschap.
Sarkozy ontkent iets verkeerd te hebben gedaan. Zijn advocaat noemt de uitspraak "uniek en oneerlijk". Hij zegt dat de oud-president onschuldig is en dat hij daarom nogmaals in hoger beroep zal gaan bij het hooggerechtshof.
Verkiezingscampagne
De rechter oordeelde ook dat Sarkozy drie jaar geen publieke ambten mag vervullen.
De 68-jarige Sarkozy was president van 2007 tot 2012. Hij is verwikkeld in meerdere zaken en werd in 2021 ook schuldig bevonden aan illegale financieringspraktijken tijdens zijn verkiezingscampagne in 2012. Ook in die zaak kreeg hij een jaar celstraf die hij thuis mag uitzitten, maar ook in die zaak is Sarkozy in hoger beroep gegaan.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
5 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
9 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
9 uur geleden