Sarkozy ook in beroep schuldig aan illegale campagnefinanciering
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het illegaal financieren van een verkiezingscampagne in 2012. Sarkozy werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Hij kan die mogelijk uitzitten in de vorm van huisarrest met een enkelband.
De 69-jarige ex-politicus heeft volgens de beroepsrechter samen met een pr-bureau geknoeid met campagnegelden. Volgens justitie gaf hij bijna 43 miljoen euro uit, terwijl er een maximum gold van 22,5 miljoen. Het verschil werd weggemoffeld in de boeken. Sarkozy ontkent en stelt dat hij niet direct betrokken was bij de constructie rond zijn campagne.
In eerste aanleg werd Sarkozy veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Hij ging tegen die uitspraak in beroep, waarna de aanklagers vroegen om een voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij heeft het oordeel van het hoger beroep in vrijheid kunnen afwachten.
In cassatie
Sarkozy heeft via zijn advocaat aangekondigd dat hij het er niet bij laat zitten. "Meneer Sarkozy is volledig onschuldig. Hij heeft kennisgenomen van dit besluit en besloten naar het Hof van Cassatie te stappen", zei Vincent Desry. Dat is de hoogste Franse rechter.
Er lopen meer zaken tegen Sarkozy, ook voor onder meer corruptie en omkoping. De verkiezingen van 2012 heeft hij verloren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
9 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
9 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
9 uur geleden