Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sarkozy ook in beroep schuldig aan illegale campagnefinanciering

Sarkozy ook in beroep schuldig aan illegale campagnefinanciering

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het illegaal financieren van een verkiezingscampagne in 2012. Sarkozy werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Hij kan die mogelijk uitzitten in de vorm van huisarrest met een enkelband.

De 69-jarige ex-politicus heeft volgens de beroepsrechter samen met een pr-bureau geknoeid met campagnegelden. Volgens justitie gaf hij bijna 43 miljoen euro uit, terwijl er een maximum gold van 22,5 miljoen. Het verschil werd weggemoffeld in de boeken. Sarkozy ontkent en stelt dat hij niet direct betrokken was bij de constructie rond zijn campagne.

In eerste aanleg werd Sarkozy veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Hij ging tegen die uitspraak in beroep, waarna de aanklagers vroegen om een voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij heeft het oordeel van het hoger beroep in vrijheid kunnen afwachten.

In cassatie

Sarkozy heeft via zijn advocaat aangekondigd dat hij het er niet bij laat zitten. "Meneer Sarkozy is volledig onschuldig. Hij heeft kennisgenomen van dit besluit en besloten naar het Hof van Cassatie te stappen", zei Vincent Desry. Dat is de hoogste Franse rechter.

Er lopen meer zaken tegen Sarkozy, ook voor onder meer corruptie en omkoping. De verkiezingen van 2012 heeft hij verloren.

Meer uit Buitenland

Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

4 minuten geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

1 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

3 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

6 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

10 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

13 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

13 uur geleden