Sarkozy ook in beroep schuldig aan illegale campagnefinanciering
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het illegaal financieren van een verkiezingscampagne in 2012. Sarkozy werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Hij kan die mogelijk uitzitten in de vorm van huisarrest met een enkelband.
De 69-jarige ex-politicus heeft volgens de beroepsrechter samen met een pr-bureau geknoeid met campagnegelden. Volgens justitie gaf hij bijna 43 miljoen euro uit, terwijl er een maximum gold van 22,5 miljoen. Het verschil werd weggemoffeld in de boeken. Sarkozy ontkent en stelt dat hij niet direct betrokken was bij de constructie rond zijn campagne.
In eerste aanleg werd Sarkozy veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Hij ging tegen die uitspraak in beroep, waarna de aanklagers vroegen om een voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij heeft het oordeel van het hoger beroep in vrijheid kunnen afwachten.
In cassatie
Sarkozy heeft via zijn advocaat aangekondigd dat hij het er niet bij laat zitten. "Meneer Sarkozy is volledig onschuldig. Hij heeft kennisgenomen van dit besluit en besloten naar het Hof van Cassatie te stappen", zei Vincent Desry. Dat is de hoogste Franse rechter.
Er lopen meer zaken tegen Sarkozy, ook voor onder meer corruptie en omkoping. De verkiezingen van 2012 heeft hij verloren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
5 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
6 uur geleden