Sarkozy ook in beroep schuldig aan illegale campagnefinanciering
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het illegaal financieren van een verkiezingscampagne in 2012. Sarkozy werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Hij kan die mogelijk uitzitten in de vorm van huisarrest met een enkelband.
De 69-jarige ex-politicus heeft volgens de beroepsrechter samen met een pr-bureau geknoeid met campagnegelden. Volgens justitie gaf hij bijna 43 miljoen euro uit, terwijl er een maximum gold van 22,5 miljoen. Het verschil werd weggemoffeld in de boeken. Sarkozy ontkent en stelt dat hij niet direct betrokken was bij de constructie rond zijn campagne.
In eerste aanleg werd Sarkozy veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Hij ging tegen die uitspraak in beroep, waarna de aanklagers vroegen om een voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij heeft het oordeel van het hoger beroep in vrijheid kunnen afwachten.
In cassatie
Sarkozy heeft via zijn advocaat aangekondigd dat hij het er niet bij laat zitten. "Meneer Sarkozy is volledig onschuldig. Hij heeft kennisgenomen van dit besluit en besloten naar het Hof van Cassatie te stappen", zei Vincent Desry. Dat is de hoogste Franse rechter.
Er lopen meer zaken tegen Sarkozy, ook voor onder meer corruptie en omkoping. De verkiezingen van 2012 heeft hij verloren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
11 uur geleden