Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sardjoe grijpt naast brons bij debuut breaking op Spelen

Sardjoe grijpt naast brons bij debuut breaking op Spelen

PARIJS (ANP) - India Sardjoe heeft bij het debuut van breaking op de Olympische Spelen net naast een medaille gegrepen. De 18-jarige Haagse verloor in de dansbattle om het brons van de als eerste geplaatste Liu '671' Qingyi uit China. Sardjoe won alleen de laatste van de drie rondes (1-2).

Sardjoe gold als medaillekandidate op de dansvloer in het uitverkochte stadion op het Place de la Concorde. De 'B-girl' kroonde zich de afgelopen jaren tot Europees en wereldkampioene.

Sardjoe had in de groepsfase nog met 2-0 gewonnen van de Chinese. In de strijd om het brons won '671' met haar dansbewegingen in de eerste ronde zes stemmen van de jury, tegenover drie voor Sardjoe. De tweede ronde ging unaniem naar Liu, voordat Sardjoe in de laatste ronde nog nipt de voorkeur van de jury kreeg (5-4).

In de finale versloeg de Japanse Ami Yuasa overtuigend de regerend wereldkampioene Dominika Banevic uit Litouwen (3-0). Zo kan de oud-wereldkampioene zich voorlopig als enige olympische kampioene breakdancen bij de vrouwen noemen. De sport verdwijnt na het debuut in Parijs meteen weer van de Spelen. In de halve finales moest Sardjoe het nog met 2-1 afleggen tegen de uiteindelijke olympisch kampioene 'Ami'.

Meer uit Sport

Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

7 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

8 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

10 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

11 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

13 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

13 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

16 uur geleden