Sardjoe grijpt naast brons bij debuut breaking op Spelen
PARIJS (ANP) - India Sardjoe heeft bij het debuut van breaking op de Olympische Spelen net naast een medaille gegrepen. De 18-jarige Haagse verloor in de dansbattle om het brons van de als eerste geplaatste Liu '671' Qingyi uit China. Sardjoe won alleen de laatste van de drie rondes (1-2).
Sardjoe gold als medaillekandidate op de dansvloer in het uitverkochte stadion op het Place de la Concorde. De 'B-girl' kroonde zich de afgelopen jaren tot Europees en wereldkampioene.
Sardjoe had in de groepsfase nog met 2-0 gewonnen van de Chinese. In de strijd om het brons won '671' met haar dansbewegingen in de eerste ronde zes stemmen van de jury, tegenover drie voor Sardjoe. De tweede ronde ging unaniem naar Liu, voordat Sardjoe in de laatste ronde nog nipt de voorkeur van de jury kreeg (5-4).
In de finale versloeg de Japanse Ami Yuasa overtuigend de regerend wereldkampioene Dominika Banevic uit Litouwen (3-0). Zo kan de oud-wereldkampioene zich voorlopig als enige olympische kampioene breakdancen bij de vrouwen noemen. De sport verdwijnt na het debuut in Parijs meteen weer van de Spelen. In de halve finales moest Sardjoe het nog met 2-1 afleggen tegen de uiteindelijke olympisch kampioene 'Ami'.
Meer uit Sport
ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
4 uur geledenLEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 dag geleden