Sardjoe grijpt naast brons bij debuut breaking op Spelen
PARIJS (ANP) - India Sardjoe heeft bij het debuut van breaking op de Olympische Spelen net naast een medaille gegrepen. De 18-jarige Haagse verloor in de dansbattle om het brons van de als eerste geplaatste Liu '671' Qingyi uit China. Sardjoe won alleen de laatste van de drie rondes (1-2).
Sardjoe gold als medaillekandidate op de dansvloer in het uitverkochte stadion op het Place de la Concorde. De 'B-girl' kroonde zich de afgelopen jaren tot Europees en wereldkampioene.
Sardjoe had in de groepsfase nog met 2-0 gewonnen van de Chinese. In de strijd om het brons won '671' met haar dansbewegingen in de eerste ronde zes stemmen van de jury, tegenover drie voor Sardjoe. De tweede ronde ging unaniem naar Liu, voordat Sardjoe in de laatste ronde nog nipt de voorkeur van de jury kreeg (5-4).
In de finale versloeg de Japanse Ami Yuasa overtuigend de regerend wereldkampioene Dominika Banevic uit Litouwen (3-0). Zo kan de oud-wereldkampioene zich voorlopig als enige olympische kampioene breakdancen bij de vrouwen noemen. De sport verdwijnt na het debuut in Parijs meteen weer van de Spelen. In de halve finales moest Sardjoe het nog met 2-1 afleggen tegen de uiteindelijke olympisch kampioene 'Ami'.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
12 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
21 uur geleden