
Sardjoe als groepswinnares verder op breakingtoernooi Spelen
PARIJS (ANP) - India Sardjoe heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van het eerste olympische breaking-toernooi in Parijs. De jury wees de 18-jarige Nederlandse in alle rondes van haar drie dansbattles in de groepsfase aan als overtuigende winnares (48 stemmen voor, 6 tegen). De kwartfinales beginnen om 20.00 uur.
Breaking, waarbij dansers op vooraf onbekende muziek tegen elkaar battlen, maakt in Parijs zijn olympisch debuut. Rapper Snoop Dogg opende het toernooi voor nagenoeg volle tribunes op het Place de la Concorde, waar de Nederlandse 3x3-basketballers maandag al olympisch kampioen werden.
De onder haar eigen naam dansende India zou daar vier dagen later zomaar een vervolg aan kunnen geven. Ze pakte twee jaar geleden als 16-jarige als jongste ooit al een wereldtitel. In het groepsduel met de Amerikaanse 'Sunny' kreeg Sardjoe in beide rondes alle stemmen van de jury. In de twee duels met de Portugese 'Vanessa' en Chinese '671' moest de Nederlandse drie van de achttien stemmen afstaan.
Doel
Sardjoe vond het belangrijk ook de laatste wedstrijd tegen '671" de vicewereldkampioene van 2022, te winnen en zo bovenaan de groep te eindigen. Daardoor neemt ze het om 20.07 uur om een plek bij de laatste vier op tegen de 41-jarige 'Ayumi' uit Japan, de nummer 2 van groep D.
"Dit was zeker het plan om als eerste in de poule te eindigen, dus dat is fijn. En nu is een medaille het doel", aldus de breaker na haar eerste olympische battles. "Ik was hier al tijdens het 3x3-basketbal en toen was de sfeer al heel goed, maar nu eigenlijk nog beter. Er zijn ook heel veel Nederlanders, daar ben ik blij mee."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
14 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
15 uur geleden