Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sardjoe als groepswinnares verder op breakingtoernooi Spelen

Sardjoe als groepswinnares verder op breakingtoernooi Spelen

PARIJS (ANP) - India Sardjoe heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van het eerste olympische breaking-toernooi in Parijs. De jury wees de 18-jarige Nederlandse in alle rondes van haar drie dansbattles in de groepsfase aan als overtuigende winnares (48 stemmen voor, 6 tegen). De kwartfinales beginnen om 20.00 uur.

Breaking, waarbij dansers op vooraf onbekende muziek tegen elkaar battlen, maakt in Parijs zijn olympisch debuut. Rapper Snoop Dogg opende het toernooi voor nagenoeg volle tribunes op het Place de la Concorde, waar de Nederlandse 3x3-basketballers maandag al olympisch kampioen werden.

De onder haar eigen naam dansende India zou daar vier dagen later zomaar een vervolg aan kunnen geven. Ze pakte twee jaar geleden als 16-jarige als jongste ooit al een wereldtitel. In het groepsduel met de Amerikaanse 'Sunny' kreeg Sardjoe in beide rondes alle stemmen van de jury. In de twee duels met de Portugese 'Vanessa' en Chinese '671' moest de Nederlandse drie van de achttien stemmen afstaan.

Doel

Sardjoe vond het belangrijk ook de laatste wedstrijd tegen '671" de vicewereldkampioene van 2022, te winnen en zo bovenaan de groep te eindigen. Daardoor neemt ze het om 20.07 uur om een plek bij de laatste vier op tegen de 41-jarige 'Ayumi' uit Japan, de nummer 2 van groep D.

"Dit was zeker het plan om als eerste in de poule te eindigen, dus dat is fijn. En nu is een medaille het doel", aldus de breaker na haar eerste olympische battles. "Ik was hier al tijdens het 3x3-basketbal en toen was de sfeer al heel goed, maar nu eigenlijk nog beter. Er zijn ook heel veel Nederlanders, daar ben ik blij mee."

Meer uit Sport

Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

10 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

15 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

15 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

16 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

20 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

21 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 dag geleden