Sardjoe als groepswinnares verder op breakingtoernooi Spelen
PARIJS (ANP) - India Sardjoe heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van het eerste olympische breaking-toernooi in Parijs. De jury wees de 18-jarige Nederlandse in alle rondes van haar drie dansbattles in de groepsfase aan als overtuigende winnares (48 stemmen voor, 6 tegen). De kwartfinales beginnen om 20.00 uur.
Breaking, waarbij dansers op vooraf onbekende muziek tegen elkaar battlen, maakt in Parijs zijn olympisch debuut. Rapper Snoop Dogg opende het toernooi voor nagenoeg volle tribunes op het Place de la Concorde, waar de Nederlandse 3x3-basketballers maandag al olympisch kampioen werden.
De onder haar eigen naam dansende India zou daar vier dagen later zomaar een vervolg aan kunnen geven. Ze pakte twee jaar geleden als 16-jarige als jongste ooit al een wereldtitel. In het groepsduel met de Amerikaanse 'Sunny' kreeg Sardjoe in beide rondes alle stemmen van de jury. In de twee duels met de Portugese 'Vanessa' en Chinese '671' moest de Nederlandse drie van de achttien stemmen afstaan.
Doel
Sardjoe vond het belangrijk ook de laatste wedstrijd tegen '671" de vicewereldkampioene van 2022, te winnen en zo bovenaan de groep te eindigen. Daardoor neemt ze het om 20.07 uur om een plek bij de laatste vier op tegen de 41-jarige 'Ayumi' uit Japan, de nummer 2 van groep D.
"Dit was zeker het plan om als eerste in de poule te eindigen, dus dat is fijn. En nu is een medaille het doel", aldus de breaker na haar eerste olympische battles. "Ik was hier al tijdens het 3x3-basketbal en toen was de sfeer al heel goed, maar nu eigenlijk nog beter. Er zijn ook heel veel Nederlanders, daar ben ik blij mee."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
18 uur geleden