Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sarah Palin op weg naar een zetel in Huis van Afgevaardigden

Sarah Palin op weg naar een zetel in Huis van Afgevaardigden

JUNEAU (ANP) - Voormalig Republikeins kandidaat voor het Amerikaanse vicepresidentschap Sarah Palin lijkt in november terug te keren in de landelijke politiek. Palin gaat ruim aan de leiding in de eerste resultaten van een speciale voorverkiezing in haar staat Alaska, waar kiezers een vervanger voor wijlen Don Young als lid van het landelijke Huis van Afgevaardigden mogen aanwijzen. Young, die in maart op 88-jarige leeftijd overleed, was met 49 jaar de langst dienende Republikein in het Huis.

Met bijna 80 procent van de stemmen geteld gaat Palin, die van 2006 tot 2009 gouverneur was van Alaska, met ongeveer 30 procent aan de leiding. Haar naaste concurrenten, aanzienlijk minder bekend in de staat dan Palin, volgen met ruwweg 19 en 13 procent. Een op 16 augustus te houden tweede ronde bepaalt wie van de vier overgebleven kandidaten namens de staat naar Washington gaat.

De kandidaat met de grootste naamsbekendheid op het stembiljet was overigens Santa Claus, die als "onafhankelijke, progressieve, democratische socialist" met slechts 4,5 procent de beslissende stemronde niet haalde.

Keerpunt

Palin zei in een reactie op haar overwinning tegen Anchorage Daily News dat het land zich op een "keerpunt" bevindt. "We moeten ons concentreren op het verbeteren van het leven van gewone mensen die hun benzinetank niet meer kunnen vullen en moeite hebben hun gezinnen te voeden door de hyperinflatie van Joe Biden."

Voormalig president Donald Trump steunt haar campagne en heeft gezegd dat Palin "harder zou vechten dan wie dan ook die ik kan bedenken", vooral op het gebied van energiekwesties. Alaska is een olierijke staat.

Meer uit Buitenland

Tweede vrijlating van Israëlische gijzelaars verwacht

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse groepering Hamas laat naar verwachting snel een tweede groep Israëlische gijzelaars vrij. Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat een team van het Rode Kruis onderweg is om de gijzelaars op te halen. De organisatie helpt bij de overdracht van de gijzelaars aan de Israëlische strijdkrachten.

24 minuten geleden
Filipijnen staken onderzoek na 'intimidatie' Chinese kustwacht

MANILLA (ANP/AFP) - Een Filipijnse wetenschappelijke missie in de Zuid-Chinese Zee is volgens het land opgeschort vanwege "gevaarlijke intimidatie" door schepen en vliegtuigen van de Chinese marine en kustwacht. China zegt dat de Filipijnen illegaal bij een rif aanmeerden om zandmonsters te verzamelen.

2 uur geleden
Pete Hegseth minister van Defensie na beslissende stem Vance

WASHINGTON (ANP/AFP) - Pete Hegseth is de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie. Voor zijn aanstelling was vrijdagavond de stem van vicepresident J.D. Vance nodig, nadat de stemming in de Senaat was geëindigd in vijftig stemmen voor en vijftig tegen.

4 uur geleden
VS zetten bijna alle buitenlandse hulpprogramma's stop

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het overgrote deel van de buitenlandse hulpprogramma's een halt toegeroepen. In een vrijdag verzonden memo, die is ingezien door persbureau Reuters, draagt het ministerie hulporganisaties op het werk neer te leggen.

8 uur geleden
Denemarken, VS en Groenland gaan samen veiligheid regio bespreken

NUUK (ANP/RTR) - Denemarken en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de veiligheid in het Noordpoolgebied, ook bekend als de Arctische regio, te bespreken. Dat zei de Deense minister van Buitenlandse Zaken Løkke Rasmussen na zijn eerste telefoongesprek met zijn nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio. Ook Groenland zal bij de gesprekken betrokken zijn. De VS, Denemarken en Groenland maken deel uit van de Arctische regio.

13 uur geleden
Dode in Ierland door omvallende boom tijdens storm Éowyn

RAPHOE (ANP) - Storm Éowyn heeft een eerste persoon het leven gekost. In het dorp Raphoe, in het noorden van Ierland, viel een boom op een auto. De bestuurder overleefde dat niet, meldt de Ierse omroep RTÉ.

14 uur geleden
Tienduizenden bij Slowaaks protest tegen regering Fico

BRATISLAVA (ANP/AFP) - In Slowakije zijn tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen de nationalistische regering van premier Robert Fico. Hij zei afgelopen week dat de oppositie, met behulp van westerse landen, een staatsgreep probeert te plegen. De organisatoren van de demonstraties noemen dat onzin.

14 uur geleden