
SAP kondigt grote reorganisatie rond AI aan
WALLDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse softwaremaker SAP heeft een groot reorganisatieplan aangekondigd om zich meer te kunnen richten op kunstmatige intelligentie (AI). Het plan gaat naar verwachting zo'n 2 miljard euro kosten en zal een impact hebben op 8000 banen binnen het bedrijf. Het grootste deel van de banen die door het plan worden geraakt, zal volgens SAP worden opgevangen door interne omscholingsmaatregelen en vrijwillige vertrekprogramma's.
Ook denkt het grootste softwarebedrijf van Europa het jaar 2024 af te sluiten met een personeelsbestand dat vergelijkbaar is met het huidige niveau door investeringen in andere gebieden. Het aantal fulltime werknemers bij het bedrijf bedroeg op 31 december in totaal 107.602.
SAP heeft de afgelopen jaren zijn bedrijfsactiviteiten al overgezet naar cloudabonnementen. In mei kondigde het bedrijf een samenwerking aan met de clouddivisie van Google. Door die samenwerking kunnen SAP-klanten gemakkelijker gegevens uit verschillende bronnen samenvoegen en AI gebruiken om hun activiteiten te verbeteren.
SAP maakte daarnaast ook de resultaten over het vierde kwartaal bekend. De omzet kwam uit op 8,5 miljard euro en de bedrijfswinst bedroeg 2,5 miljard euro. Het in Walldorf gevestigde bedrijf voorspelde voor 2024 een bedrijfswinst van tot 7,9 miljard euro. In 2025 denkt het bedrijf een bedrijfswinst te kunnen boeken van 10 miljard euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - LTO is "zeer verheugd" over de toelating van Renure. Daarmee reageert de boerenorganisatie op het instemmen van Europese lidstaten met de toepassing van de kunstmestvervanger. Renure is een bewerkte vorm van dierlijke mest en kan voor boeren een vervanger zijn van dure kunstmest. LTO heeft naar eigen zeggen jarenlang intensief gelobbyd om goedkeuring te krijgen.
22 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Duitsland wil productief meewerken aan ideeën over het gebruik van Russische tegoeden die in de Europese Unie zijn bevroren. Dat zei de Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil vrijdag in Kopenhagen. "Alles moet zorgvuldig worden onderzocht", aldus Klingbeil voorafgaand aan de gesprekken met zijn EU-collega's.
35 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.
6 uur geleden