Saoediër Taleb A. wordt in hechtenis genomen
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Tegen de 50-jarige Taleb A. die met een huurauto inreed op bezoekers van een kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is een arrestatiebevel uitgevaardigd, deelde de politie zondagochtend vroeg mee. Hij moet in hechtenis het onderzoek naar vijfvoudige moord en poging tot moord afwachten.
A. reed vrijdag in op bezoekers van de kerstmarkt in Maagdenburg. Daarbij kwamen vijf mensen om het leven, een kind van 9 en vier vrouwen van 45, 52, 67 en 75 jaar. Zeker tweehonderd mensen raakten gewond, van wie 41 zeer ernstig.
Over zijn motief is nog niets bekend.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat het hoofd van de veiligheidsdienst SBOe, Vasyl Maljoek, vervangen. In een bericht op X bedankt Zelensky hem voor zijn inzet en schrijft hij dat Maljoek zich voortaan meer gaat bezighouden met "asymmetrische operaties" tegen Rusland: "Dat is waar Vasyl op zijn sterkst is."
56 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Na de nieuwjaarsbrand in een Zwitserse bar liggen nog 83 mensen in het ziekenhuis, meldt de politie. In totaal waren er 116 gewonden en de autoriteiten hebben die nu allemaal geïdentificeerd. Eerder werd al gemeld dat alle veertig doden waren geïdentificeerd.
1 uur geledenSOCOTRA (ANP/AFP) - Honderden toeristen zitten vast op het Jemenitische eiland Socotra, voor de kust van Djibouti. Volgens de plaatsvervangend gouverneur van het eiland gaat het om meer dan vierhonderd mensen van wie de vlucht is opgeschort.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet de situatie in Venezuela ook als "kans voor een democratische transitie, geleid door het Venezolaanse volk", stelt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dit weekend pleegden de Verenigde Staten een militaire interventie in het land, namen president Nicolás Maduro gevangen en brachten hem naar de VS voor een rechtszaak.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn tien mensen veroordeeld voor het online lastigvallen van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Ze noemden haar onder meer een pedofiel omdat ze 24 jaar ouder is dan haar echtgenoot en verspreidden het nepnieuws dat ze een transpersoon zou zijn.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft achter de nationale soevereiniteit van Groenland staan, ook na nieuwe dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het eiland te annexeren. "We hebben dit eerder al gehoord, we houden vast aan wat we hier eerder over hebben gezegd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie.
3 uur geledenBERN (ANP/RTR/AFP) - Zwitserland bevriest de tegoeden van de door de VS gevangengenomen Venezolaanse gewezen president Nicolás Maduro. Dat besluit is genomen door de zogenoemde Bondsraad, de hoogste uitvoerende macht in Zwitserland.
3 uur geleden