Saoediër Taleb A. wordt in hechtenis genomen
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Tegen de 50-jarige Taleb A. die met een huurauto inreed op bezoekers van een kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is een arrestatiebevel uitgevaardigd, deelde de politie zondagochtend vroeg mee. Hij moet in hechtenis het onderzoek naar vijfvoudige moord en poging tot moord afwachten.
A. reed vrijdag in op bezoekers van de kerstmarkt in Maagdenburg. Daarbij kwamen vijf mensen om het leven, een kind van 9 en vier vrouwen van 45, 52, 67 en 75 jaar. Zeker tweehonderd mensen raakten gewond, van wie 41 zeer ernstig.
Over zijn motief is nog niets bekend.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
50 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
7 uur geleden