Saoedi-Arabië executeert 81 mensen op één dag
RIYAD (ANP/AFP/RTR) - In Saoedi-Arabië zijn op één dag 81 mensen geëxecuteerd die waren veroordeeld voor terrorisme, melden staatsmedia. De veroordeelden hadden banden met terroristische organisaties, waaronder Islamitische Staat en al-Qaeda, en de Houthi-rebellen in Jemen, die vechten tegen de door Saoedi-Arabië gesteunde regering.
De geëxecuteerde terroristen planden aanvallen op belangrijke plaatsen in Saoedi-Arabië en smokkelden wapens het land in, meldt het Saoedische staatspersbureau SPA. Ook beraamden ze moordaanslagen op veiligheidsofficieren en aanvallen op politiebureaus.
Het aantal executies op één dag overtreft het totale aantal uitgevoerde Saoedische doodvonnissen in 2021.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De miljardair en filantroop Bill Gates heeft tegenover een onderzoekscommissie verklaard geen kennis te hebben gehad van misdaden die de investeerder Jeffrey Epstein (1953-2019) pleegde. Ook zei hij dat hij niet is ingegaan op pogingen van Epstein vriendschappelijke relaties te onderhouden.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben samen met bondgenoten, inclusief Canada, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Nederland, vermeende samenzweringen veroordeeld van een speciale buitenlandbrigade van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het gaat in de verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de VS om de Quds Force die in Europa, Noord-Amerika en Australië ook dodelijke acties zou beramen.
3 uur geledenBELFAST/LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben drie arrestaties verricht na de rellen in Noord-Ierland. Dat meldde onderminister van Veiligheid Dan Jarvis in het parlement, schrijven media als Sky News en de Belfast Telegraph. De autoriteiten verwachten dat meer aanhoudingen zullen volgen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, stuurt een onderzoeksmissie naar Libanon om te kijken of er internationaal recht is geschonden in de huidige strijd tussen Israël en de Libanese beweging Hezbollah.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Meer dan 1300 migranten zijn in de eerste vijf maanden van dit jaar omgekomen bij pogingen de Spaanse kust te bereiken. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Caminando Fronteras, die de cijfers publiceerde in aanloop naar een bezoek van paus Leo aan de Canarische Eilanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran de "prijs moet betalen" wegens het uitblijven van een vredesdeal tussen de landen. Zijn uitspraak op Truth Social volgt na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De aankondiging dat president Donald Trump naar de NAVO-top in Ankara komt is belangrijk voor de NAVO, zegt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Trumps deelname helpt volgens de gastheer het bondgenootschap voor onrust te behoeden.
5 uur geleden