Sao Paulo stelt carnaval 2021 uit vanwege coronavirus
SAO PAULO (ANP) - De grootste stad van Brazilië, Sao Paulo, heeft het carnavalsfeest in 2021 vanwege de coronapandemie voor onbepaalde tijd uitgesteld. "Zowel de sambascholen als de carnavalsblokken (straatfeesten) begrijpen dat het niet haalbaar is om carnaval in februari volgend jaar te houden", zei burgemeester Bruno Covas tijdens een persconferentie.
Rio de Janeiro, de thuishaven van het grootste carnavalsfeest van Brazilië en een van de beroemdste ter wereld, overweegt een soortgelijk besluit.
Brazilië staat wereldwijd op plek 2 qua aantallen coronabesmettingen en -doden. Meer dan 2,3 miljoen Brazilianen hebben het longvirus onder de leden, 85.000 zijn gestorven aan de gevolgen. De staat Sao Paulo is het nationale epicentrum van de pandemie en vertegenwoordigt bijna een vierde van het dodental. Rio is ook zwaar getroffen.
Covas stelde geen nieuwe datum vast, maar stelde voor "eind mei of begin juli". Hoewel het minder beroemd is dan dat van Rio, is carnaval in Sao Paulo de afgelopen jaren uitgegroeid tot een groots evenement met tienduizenden feestgangers in de stad met 12 miljoen inwoners.
Sao Paulo had zijn Gay Pride-parade in juni, een van 's werelds grootste, al geannuleerd. De Mars voor Jezus is uitgesteld tot november, die trekt jaarlijks miljoenen mensen. De staat Sao Paulo kondigde vrijdag aan dat het de maatregel om vooral thuis te blijven verlengt met nog eens twee weken, tot 10 augustus.
Meer uit Buitenland
VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
11 uur geleden