Santorini ontvangt eerste cruiseschip na aardbevingen
ATHENE (ANP/RTR) - Het populaire Griekse vakantie-eiland Santorini heeft zondag het eerste cruiseschip ontvangen nadat eerder dit jaar de noodtoestand werd afgeroepen door een reeks aardbevingen op het eiland. Door die duizenden kleinere aardbevingen werd begin februari een groot deel van de bevolking van Santorini geëvacueerd en waren er zorgen dat het toerisme op het eiland in de Egeïsche Zee hard geraakt kon worden.
Zondagochtend kwam het cruiseschip Celestyal Discovery aan bij Santorini. Het schip heeft ongeveer 1700 toeristen aan boord, hoofdzakelijk Amerikanen. Eerder was Santorini nog van de bestemmingslijst gehaald voor de Celestyal Discovery, maar daar is nu op teruggekomen.
Santorini telt ongeveer 16.000 inwoners en toerisme is verreweg de belangrijkste inkomstenbron. Jaarlijks komen miljoenen bezoekers naar het eiland, dat wereldberoemd is om de kenmerkende witte woningen met blauwe koepeldaken langs de kust.
Geen grote schade
De bevingen veroorzaakten geen grote schade op Santorini. Door zorgen over aardverschuivingen of instortingsgevaar werden scholen en andere gebouwen gesloten, net als bouwprojecten. Ook werden eenheden van het leger, brandweer en politie naar het eiland gestuurd. De nabijgelegen eilanden Anafi, Amorgos en Ios hadden ook last van de bevingen.
Ten tijde van de bevingen waren er niet of nauwelijks Nederlanders op Santorini. Veel reisaanbieders boden toen namelijk nog geen vakanties naar het Griekse eiland aan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
8 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
10 uur geleden