Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Santokhi heft deel maatregelen op na rellen in Suriname

Santokhi heft deel maatregelen op na rellen in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Een deel van de maatregelen die de Surinaamse regering heeft genomen na de rellen van vrijdag wordt opgeheven. Dat heeft de Surinaamse president Chan Santokhi zondagavond bekendgemaakt in een videoboodschap. Volgens het staatshoofd is het de bedoeling dat het normale leven vanaf maandagmorgen weer van start gaat.

Vrijdag liep een protest tegen de regering en de slechte economische situatie in het land uit op rellen. Het Surinaamse parlementsgebouw werd bestormd en vernield en winkels en benzinestations werden geplunderd. De regering grendelde het centrum van de hoofdstad af en verordonneerde dat winkels het hele weekend hun deuren gesloten moesten houden om de rust te laten terugkeren in het land.

Maandag mogen winkels en benzinestations weer klanten ontvangen en rijdt ook het openbaar vervoer weer, aldus Santokhi. De scholen blijven nog wel een dag langer dicht. Het besluit om terug te gaan naar normaal en beperkende maatregelen op te heffen is in samenspraak met alle betrokkenen genomen, zei de president.

Op een aantal plekken blijven wel veiligheidsmaatregelen van kracht. Zo worden op bepaalde wegen extra patrouilles uitgevoerd en zijn er veiligheidstroepen aanwezig bij het telecombedrijf, het elektriciteitsbedrijf en scholen, heeft de regering besloten.

Ook vicepresident Ronnie Brunswijk sprak de bevolking via een videoboodschap toe. Hij riep de samenleving op zich niet te laten uitlokken. Als het uit de hand loopt, gaat voornamelijk de jeugd eronder lijden, zei hij. "Wij willen niemand kwijt. Het gaat om ons volk en willen niet dat deze zaken ons overkomen." Brunswijk deed een beroep op ouders om hun kinderen van het plunderen af te houden. "De president en ik willen dat de samenleving in vrede blijft leven."

Meer uit Buitenland

Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

17 minuten geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

24 minuten geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

44 minuten geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

59 minuten geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

1 uur geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

2 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

6 uur geleden