Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Santokhi heft deel maatregelen op na rellen in Suriname

Santokhi heft deel maatregelen op na rellen in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Een deel van de maatregelen die de Surinaamse regering heeft genomen na de rellen van vrijdag wordt opgeheven. Dat heeft de Surinaamse president Chan Santokhi zondagavond bekendgemaakt in een videoboodschap. Volgens het staatshoofd is het de bedoeling dat het normale leven vanaf maandagmorgen weer van start gaat.

Vrijdag liep een protest tegen de regering en de slechte economische situatie in het land uit op rellen. Het Surinaamse parlementsgebouw werd bestormd en vernield en winkels en benzinestations werden geplunderd. De regering grendelde het centrum van de hoofdstad af en verordonneerde dat winkels het hele weekend hun deuren gesloten moesten houden om de rust te laten terugkeren in het land.

Maandag mogen winkels en benzinestations weer klanten ontvangen en rijdt ook het openbaar vervoer weer, aldus Santokhi. De scholen blijven nog wel een dag langer dicht. Het besluit om terug te gaan naar normaal en beperkende maatregelen op te heffen is in samenspraak met alle betrokkenen genomen, zei de president.

Op een aantal plekken blijven wel veiligheidsmaatregelen van kracht. Zo worden op bepaalde wegen extra patrouilles uitgevoerd en zijn er veiligheidstroepen aanwezig bij het telecombedrijf, het elektriciteitsbedrijf en scholen, heeft de regering besloten.

Ook vicepresident Ronnie Brunswijk sprak de bevolking via een videoboodschap toe. Hij riep de samenleving op zich niet te laten uitlokken. Als het uit de hand loopt, gaat voornamelijk de jeugd eronder lijden, zei hij. "Wij willen niemand kwijt. Het gaat om ons volk en willen niet dat deze zaken ons overkomen." Brunswijk deed een beroep op ouders om hun kinderen van het plunderen af te houden. "De president en ik willen dat de samenleving in vrede blijft leven."

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil nog voor eind november naar VS voor deal met Trump

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog voor het einde van november ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

43 minuten geleden
EU-Hof: Polen moet in Duitsland gesloten homohuwelijk erkennen

LUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.

1 uur geleden
Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

2 uur geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

2 uur geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

4 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

7 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

7 uur geleden