Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Santo Domingo stuurt Nederlandse veroordeelde naar Nederland

Santo Domingo stuurt Nederlandse veroordeelde naar Nederland

SANTO DOMINGO (ANP) - Een van de drie Nederlandse drugscriminelen waar justitie de uitlevering om heeft gevraagd aan de Dominicaanse Republiek, heeft volgens plaatselijke media zijn verzet tegen uitlevering opgegeven. Terence Angelo Richard de V. moet in Nederland een celstraf uitzitten van 5,5 jaar wegens onder meer drugshandel en witwassen. Hij was voortvluchtig in de Dominicaanse Republiek toen hij er in april met twee andere Nederlanders werd gearresteerd.

Dominicaanse media melden dat De V. en zijn advocaat tijdens een rechtszitting donderdag hebben ingestemd met een snelle uitlevering aan Nederland. De V. zei dat hij vrijwillig naar Nederland wil gaan om zijn celstraf uit te zitten. Hij werd in september 2016 in Amsterdam aangehouden in het bezit van veel drugs, vuurwapens en geld. Hij werd tot de rechtszaak op vrije voeten gesteld en verdween.

Voor de twee andere Nederlanders loopt ook een uitleveringsprocedure. Het zijn Dennis G. die banden zou hebben met Ridouan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, en Urvin Laurence 'Nuto' W. van de Curaçaose criminele bende No Limit Soldiers. De zaak wordt op de voet gevolgd door de plaatselijke media, mede omdat G. al jaren in de Caribische republiek woont en er al eens is veroordeeld wegens drugscriminaliteit. De zaak kwam ook in de media door de arrestatie van drie agenten van de antinarcoticabrigade omdat ze tijdens een huiszoeking bij de Nederlanders zaken gestolen zouden hebben.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

6 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

8 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

10 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

10 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

10 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

11 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

11 uur geleden