Sanquin bereidt zich voor op het geven van bloed aan Oekraïne
AMSTERDAM (ANP) - De bloedbank van Sanquin bereidt zich voor op het leveren van bloed aan Oekraïne, zo laat de organisatie voor de bloedvoorziening in Nederland weten. Er is nog geen officiële aanvraag voor het leveren van bloed gekomen uit Oekraïne.
De afgelopen dagen hebben meerdere mensen contact gezocht met Sanquin omdat ze bloed willen geven voor de strijd in het Oost-Europese land. "Bloed geven wordt op dit moment verwelkomd", aldus de organisatie. Dat gaat dan wel via de "gebruikelijke route".
Bestaande donoren kunnen bloed geven als ze een oproep krijgen. Nieuwe donoren kunnen zich aanmelden, maar "het is niet mogelijk om specifiek voor het getroffen oorlogsgebied te doneren". Als er een aanvraag vanuit Oekraïne komt, zal de bloedbank schenken uit de bestaande voorraad voor de Nederlandse ziekenhuizen.
Sanquin wil die voorraad zo ver aanvullen dat aan een mogelijke vraag uit het oorlogsgebied kan worden voldaan. "Daar werkt Sanquin nu achter de schermen hard aan, zodat de Nederlandse zorg zeker kan zijn van voldoende voorraad en humanitaire verzoeken tot hulp kunnen rekenen op een bijdrage van de Nederlandse bloedbank."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
16 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
21 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
1 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geleden