Sanofi mikt op eerste helft 2021 voor goedkeuring coronavaccin
PARIJS (ANP/RTR) - Farmaceut Sanofi verwacht dat een van zijn mogelijke vaccins tegen Covid-19 op zijn vroegst in de eerste helft van volgend jaar is goedgekeurd. Dat is eerder dan het Franse bedrijf aanvankelijk had verwacht. Het gaat om een vaccin dat Sanofi in samenwerking met het Britse GlacoSmithKline (GSK) ontwikkelt.
Sanofi onderzoekt meerdere kandidaten voor een vaccin tegen het nieuwe coronavirus. Voor het middel dat samen met GSK wordt ontwikkeld, verwacht de farmaceut in september met proeven bij patiënten te beginnen. Sanofi heeft naar eigen zeggen de capaciteit om per jaar 1 miljard doses van het vaccin te produceren. Eerder gaf Sanofi aan dat goedkeuring voor dit middel pas in de tweede helft van 2021 waarschijnlijk is.
Op dit moment bestaat er nog geen vaccin tegen het nieuwe coronavirus. Sinds het begin van de virusuitbraak onderzoeken meerdere medicijnmakers mogelijke vaccins tegen het longvirus. Onder hen zijn onder andere het Amerikaanse Moderna, AstraZeneca dat samenwerkt met de Universiteit van Oxford en een verbond van BioNTech met Pfizer. Deze onderzoekers begonnen in maart al met onderzoek bij patiënten. Volgens Sanofi-topman Paul Hudson betekent dit niet automatisch dat zij ook als eerste een werkend en goedgekeurd vaccin kunnen presenteren.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen blijven de komende jaren stijgen, maar minder hard dan voorheen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn nieuwe voorspellingen voor de economie. De betaalbaarheid van de woningen neemt echter af. In 2027 heeft waarschijnlijk maar één op de drie huishoudens genoeg inkomen voor de hypotheek van een gemiddelde woning. Dat was in 2019 nog bijna de helft.
3 uur geleden