Sanofi en GSK: boosterprik versterkt afweer tegen omikronvariant
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De farmaceuten Sanofi en GSK, die vorig jaar stopten met de ontwikkeling van een eigen coronavaccin, beweren dat hun experimentele boosterprik een krachtigere immuunrespons tegen varianten van het coronavirus opwekt dan die van hun concurrenten. Dat melden de twee bedrijven op basis van onderzoeksgegevens naar het middel.
De injectie zorgt volgens de bedrijven voor een belangrijke toename van antilichamen bij volwassenen die al zijn ingeënt met mRNA-vaccins, tegen meerdere varianten van het coronavirus in vergelijking met de extra doses van concurrenten Pfizer en BioNTech. Het genereerde met name het dubbele aantal neutraliserende antilichamen tegen omikron BA.1 en BA.2.
Een tweede onafhankelijke studie onder 247 mensen toonde aan dat de injectie een hogere immuunrespons opwekte in vergelijking met zowel de boosterprik van Pfizer/BioNTech als de eerdere boosterversie van Sanofi/GSK, die beide gericht zijn op het oorspronkelijke coronavirus. De nieuwe boosterprik van Sanofi/GSK levert volgens de bedrijven een immuunrespons van 76,1 procent op, tegen 63,2 procent van de booster van Pfizer/BioNTech.
"Het coronavirus blijft evolueren en de combinatie van de opkomst van nieuwe varianten en afnemende immuniteit zal waarschijnlijk leiden tot de noodzaak van extra boosterprikken, althans in sommige populaties", zei Thomas Triomphe, vicepresident van de vaccintak van Sanofi.
Meer uit Gezond
WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."
15 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt betrokken te zijn bij de afhandeling van de situatie met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip. Dat meldt de Europese tak van de WHO in een persbericht. Drie opvarenden van de MV Hondius, die nu voor de Kaapverdische hoofdstad Praia ligt, overleden onlangs nadat zij aan boord ziek waren geworden. Onder hen twee Nederlanders.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. De hantavirussen die voorkomen in Europa zijn niet van mens op mens overdraagbaar. Alleen van één soort hantavirus, het Andesvirus dat voorkomt in Zuid-Amerika, is bekend dat het in kleine clusters ook van mens op mens overdraagbaar is. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Elektronische sigaretten zouden een neutraal uiterlijk moeten hebben. Daarvoor pleit onderzoeker Ina Hellmich van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De regel geldt al voor de verpakkingen waar de vapes in zitten, maar zou volgens Hellmich ook moeten gaan gelden voor de apparaten die mensen aan hun mond zetten.
2 dagen geleden