Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanofi en GSK: boosterprik versterkt afweer tegen omikronvariant

Sanofi en GSK: boosterprik versterkt afweer tegen omikronvariant

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De farmaceuten Sanofi en GSK, die vorig jaar stopten met de ontwikkeling van een eigen coronavaccin, beweren dat hun experimentele boosterprik een krachtigere immuunrespons tegen varianten van het coronavirus opwekt dan die van hun concurrenten. Dat melden de twee bedrijven op basis van onderzoeksgegevens naar het middel.

De injectie zorgt volgens de bedrijven voor een belangrijke toename van antilichamen bij volwassenen die al zijn ingeënt met mRNA-vaccins, tegen meerdere varianten van het coronavirus in vergelijking met de extra doses van concurrenten Pfizer en BioNTech. Het genereerde met name het dubbele aantal neutraliserende antilichamen tegen omikron BA.1 en BA.2.

Een tweede onafhankelijke studie onder 247 mensen toonde aan dat de injectie een hogere immuunrespons opwekte in vergelijking met zowel de boosterprik van Pfizer/BioNTech als de eerdere boosterversie van Sanofi/GSK, die beide gericht zijn op het oorspronkelijke coronavirus. De nieuwe boosterprik van Sanofi/GSK levert volgens de bedrijven een immuunrespons van 76,1 procent op, tegen 63,2 procent van de booster van Pfizer/BioNTech.

"Het coronavirus blijft evolueren en de combinatie van de opkomst van nieuwe varianten en afnemende immuniteit zal waarschijnlijk leiden tot de noodzaak van extra boosterprikken, althans in sommige populaties", zei Thomas Triomphe, vicepresident van de vaccintak van Sanofi.

Meer uit Gezond

Geen toename van buikklachten door besmet water in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.

1 dag geleden
UMC ziet vijf Nederlandse hotspots van ernstig astma bij kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.

2 dagen geleden
RIVM en Trimbos: veel Nederlanders kampen met angst of depressie

BILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.

3 dagen geleden
Kinderartsen zien alarmerende stijging van obesitas bij kinderen

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.

3 dagen geleden
Ministers nemen onderzoek gezondheid rond geiten 'zeer serieus'

DEN HAAG (ANP) - Ministers Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid, VVD) en Femke Wiersma (Landbouw, BBB) nemen gezondheidsrisico's rond geitenhouderijen "zeer serieus". Dat stellen de ministeries in een gezamenlijk statement na het rapport van de Gezondheidsraad over die risico's.

3 dagen geleden
NVZA: nieuwe medicijnregels mogelijk gevaarlijk voor patiënten

UTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).

6 dagen geleden
Hoogleraar over vaccin vogelgriep: wereld kijkt naar Nederland

UTRECHT (ANP) - De hele wereld kijkt naar Nederland en naar de proeven die hier lopen met het vaccin tegen de vogelgriep, die momenteel hard om zich heen grijpt. Maar om de ontwikkelde vaccins te laten slagen, moeten ook de Europese regels voor de controles van gevaccineerde kippen worden aangepast, zegt hoogleraar Integrale Pluimveegezondheidszorg Sjaak de Wit van de Universiteit Utrecht.

1 week geleden