Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanne Wevers pakt zilver in balkfinale bij EK turnen

Sanne Wevers pakt zilver in balkfinale bij EK turnen

BASEL (ANP) - Turnster Sanne Wevers is in Basel bij de Europese kampioenschappen als tweede geëindigd in de finale op haar favoriete toestel balk. De olympisch kampioene van Rio 2016 kwam in de finale tot een score van 13,866. De Française Mélanie de Jesus dos Santos overtrof die prestatie net: 13,900. Het brons ging naar de Oekraïense Anastasia Bachynska met een score van 13,333.

Tweelingzus Lieke Wevers, eerder al achtste in de meerkampfinale, viel tijdens haar oefening van de balk. Met haar score van 12,300 eindigde ze als zevende.

In Basel werden de zussen Wevers nog begeleid door hun vader Vincent Wevers. Hij is een van de coaches tegen wie een onderzoek loopt wegens mogelijk grensoverschrijdend gedrag in het verleden. De gymnastiekbond KNGU besloot onlangs dat hij zijn dochters op de Spelen van Tokio niet mag begeleiden.

Vincent Wevers

Sanne Wevers heeft zich, net als haar zus, de afgelopen maanden boos gemaakt over de behandeling van haar vader. Al vergat ze nooit te melden begrip te hebben voor de (oud-)turnsters die getuigden over misdragingen van tal van coaches. Wellicht gedreven door de in haar ogen tegenwerking van de bond turnde ze in Basel twee stabiele oefeningen. In de kwalificaties was dat goed voor een score van 13,433, waarmee ze zich als tweede plaatste voor de finale. Daarin verhoogde ze de moeilijkheidsgraad van haar oefening van 5,3 naar 5,6 en was ook de uitvoering nog stabieler.

Maar de op Martinique geboren De Jesus dos Santos ging nog een stapje verder met een uitgangswaarde van 6,0, mede gebaseerd op een lastige afsprong. Daar ging ze ook de fout mee in, maar ze kon wat hebben.

Titelverdedigster Larisa Iordache ontbrak in de finale. Ze had zich woensdag in de kwalificaties als meerkampster gekwalificeerd voor de Spelen, met onder meer de hoogste score op de balk: 13,466. Maar de Roemeense titelverdedigster belandde daarna in het ziekenhuis met vermoedelijk een nierontsteking en keerde niet meer terug in de St. Jakobshalle.

Meer uit Sport

Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

4 uur geleden
Kipchoge (41) wint marathon van Melbourne in parcoursrecord

MELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).

5 uur geleden
Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

23 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

1 dag geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

1 dag geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

1 dag geleden