Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanna Elkadiri krijgt eerste prik vaccin: ‘Voelt enorm goed!'

Sanna Elkadiri krijgt eerste prik vaccin: ‘Voelt enorm goed!'

VEGHEL (ANP) - Verpleeghuismedewerkster Sanna Elkadiri (39) krijgt woensdag in Veghel als eerste in Nederland het vaccin tegen het coronavirus. ""Ik heb wel wat zenuwen", gaf ze dinsdagavond toe. "Maar het voelt enorm goed. Eindelijk gaat de vaccinatie nu van start! We kunnen straks weer terug naar normaal."

Elkadiri werkt in Het Wereldhuis in Boxtel, een verpleeghuis voor dementerende ouderen. Ze heeft er naar eigen zeggen "een hele nare tijd" achter de rug bij het begin van de coronacrisis. Ze stond vooraan in de frontlinie. "Van de 124 bewoners zijn er toen helaas 22 overleden", vertelt ze.

"Zeker toen de verpleeghuizen op slot gingen was je ogen en oren van de familie. Ik heb zelf vaak de hand vastgehouden van mensen die overleden, omdat de familie er niet bij mocht of kon zijn. Het was een hele emotionele ervaring. Het was tijdens die eerste golf heel hard werken, er was bovendien veel onwetendheid in die tijd, alles vroeg om een enorme organisatie. De testcapaciteit was schaars. Er waren momenten dat ik dacht: ik zie aan het einde van de dag wel hoe ik hier uit kom. Soms gingen dingen zo snel, dan overleed iemand voordat de familie er kon zijn. Ik was dan bij het laatste moment van de cliënt om zijn of haar hand vast te houden. Heel emotioneel!"

Slapeloze nachten

"Ik hield er slapeloze nachten aan over. Ik was heel bang om zelf ziek te worden, durfde een tijd lang niet meer te winkelen. Dan vroeg ik iemand anders om dat voor mij te doen. Bang om besmet te worden en dat mee te nemen naar het verpleeghuis. Ik probeerde zo min mogelijk in aanraking met anderen te komen."

"Nu is het anders. We weten veel meer, dragen mondkapjes, er wordt getest." Elkadiri geeft toe dat ze aanvankelijk de nodige twijfels had. Enten of niet enten. "Net zoals veel van mijn collega’s. Ik keek de kat uit de boom, had veel vragen. Wat zit in het vaccin, wat doet het met je, wat zijn de bijwerkingen? Maar ik ben me gaan inlezen, volgde het nieuws en sprak erover met collega’s. Nu heb ik besloten me toch te laten vaccineren, want het voelt goed."

Gesprek

Ze hoefde dan ook niet lang na te denken toen de directeur van Zorggroep Elde Maasduinen haar belde met de vraag of zij als eerste geënt wilde worden. Ze was meteen enthousiast. Direct na haar worden nog twee collega's van Het Wereldhuis getest, en een collega van een andere zorginstelling.

Zondag had ze een gesprek met minister Hugo de Jonge. "Het was een geruststellend gesprek", zegt ze. "Heel spontaan, erg fijn. Hij vroeg: wil je dit wel?" Ze liet weten dat ze enthousiast was. Woensdagochtend wordt ze door de GGD in Veghel onder grote mediabelangstelling als eerste ingeënt met het nieuwe Pfizer-vaccin.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

11 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

11 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

12 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

12 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

14 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

16 uur geleden