Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanil B.: ernstig misdragen op Mallorca, maar Carlo niet geraakt

Sanil B.: ernstig misdragen op Mallorca, maar Carlo niet geraakt

LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Sanil B. erkent tijdens het Mallorcaproces dat hij zich ernstig heeft misdragen. "Dit had niet mogen gebeuren", zei B. over zijn eigen aandeel. Hij betuigt ook spijt voor de incidenten waar hij betrokken was op Mallorca. B. ontkent echter gevochten te hebben met Carlo Heuvelman, de 27-jarige Waddinxvener die het uitgaansgeweld niet overleefde.

"Hoe kijk je op Mallorca terug? Op dat halve uur en jouw gedrag", vroeg de rechtbankvoorzitter. "Ik heb heel veel spijt. Was ik maar weggegaan van het hele conflict", begon B. zijn verhoor op de vierde zittingsdag. "Wat wij daar hebben gedaan is verschrikkelijk."

B. wordt verdacht van doodslag en twee pogingen tot doodslag en openlijk geweld. Hij zou slachtoffers hebben geschopt toen ze al op de grond lagen.

Beelden getoond

In de rechtbank werden vrijdag opnieuw beelden getoond van de reeks incidenten, die begon met een conflict om beschikbare stoelen in café De Zaak aan de boulevard van badplaats El Arenal. B. kwam daar ook naartoe "om steun te bieden aan vrienden". Hij was die avond naar eigen zeggen volkomen nuchter.

In het café was een klap uitgedeeld aan medeverdachte Lars van den H. (20). Die werd buiten opgewacht door een rivaliserende groep en deelde buiten de eerste klap uit. Voor de deur van De Zaak ontstond daarna een groepsgevecht, waar B. aan meedeed, klappen incasseerde en een eerste slachtoffer tegen de grond sloeg.

Verklaring Sanil B.

Op de beelden waarmee B. werd geconfronteerd is te zien dat hij daarna het slachtoffer uit Heerhugowaard twee schoppen gaf, waarbij het slachtoffer knock-out ging. Op de vraag waarom hij op dat moment door het lint ging, antwoordde B.: "Ik zat in gevecht en de intuïtie deed z'n werk. Ik dacht niet helder na, want dan zou ik zijn weggerend. Ik ben meegesleurd in de situatie. Ik kan niet verklaren waarom." B. zegt nooit te vechten.

De rechtbank besprak vrijdagmiddag de incidenten die volgden ter hoogte van café De Bierexpress en waar Heuvelman dodelijk gewond op straat lag. Daar werd ook een vriend van Heuvelman tegen de grond geslagen, die daarbij het bewustzijn verloor. B. erkent hem te hebben geschopt. Eerder deze week bekende ook Hein B. Heuvelmans vriend te hebben geschopt. Op hun rechterschoenen is DNA van hem gevonden.

Getuigenverklaringen

Beelden van de fatale vechtpartij ontbreken. Getuigen hebben waargenomen dat Heuvelman door meerdere jongens met vuisten is geslagen en tegen zijn bovenlichaam is geschopt toen hij weerloos op de grond lag. Een getuigenverklaring die B. aanwees als dader deed de verdachte af als onzin.

Getuigen verschillen van mening. Er zijn ook getuigen die zeggen dat Heuvelman en zijn vriend gelijktijdig werden mishandeld, wat ontlastend is voor B.

Meer uit Binnenland

Informateur: minderheidskabinet wordt wennen, vergt leiderschap

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet wordt wennen, zei informateur Rianne Letschert nadat de onderhandelende partijen op die vorm van samenwerking hebben ingezet. "Dat vergt iets van de manier van samenwerken van een parlement. Dat vergt iets van leiderschap, hoe je dat doet."

33 minuten geleden
Jongens blijven weekend in cel na de dood van man in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.

56 minuten geleden
Taakstraf voor brengen Hitlergroet bij anti-immigratieprotest

AMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.

1 uur geleden
Ook komende dagen kan winterweer bezorging kranten hinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ook de komende dagen kunnen krantenbezorgers hinder ondervinden van de kou en gladheid. Dat laten uitgeverijen DPG Media en Mediahuis weten. Dat betekent dat de krant misschien later komt of in sommige gebieden niet bezorgd kan worden.

1 uur geleden
OM stopt onderzoek lekken sollicitatie Lahlah in Delft en Tilburg

BREDA/DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen aanknopingspunten om een strafrechtelijk onderzoek te beginnen naar het lekken van de sollicitatie van Esmah Lahlah voor burgemeestersfuncties in Delft en Tilburg. Afgelopen jaar lekte uit dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA op beide vacatures had gesolliciteerd. Omdat daarmee de geheimhoudingsplicht die rond zulke procedures geldt werd geschonden, deden de commissarissen van de Koning in Zuid-Holland en Noord-Brabant aangifte.

1 uur geleden
Schrijfster Astrid Roemer (78) overleden

PARAMARIBO (ANP) - Schrijfster Astrid Roemer is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat bevestigt haar uitgeverij Prometheus na berichtgeving van onder meer de Surinaamse website Starnieuws. Ze brak in Nederland door in 1982 met Over de gekte van een vrouw, "een experimentele roman over de complexiteit van het vrouw-zijn", vermeldt de uitgeverij op de website. Roemer was een belangrijke stem in de Nederlands-Caribische literatuur.

2 uur geleden
Onderzoek gestopt naar lek bij benoeming burgemeester Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet geen verder onderzoek naar het lekken van geheime informatie bij de zoektocht naar een nieuwe burgemeester van Tilburg. Eind oktober werd bekend dat Esmah Lahlah, de nummer twee op de landelijke kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA tijdens de verkiezingscampagne, had gesolliciteerd op de post. De sollicitatiebrief van Lahlah was gelekt naar het Brabants Dagblad.

3 uur geleden