Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanil B.: ernstig misdragen op Mallorca, maar Carlo niet geraakt

Sanil B.: ernstig misdragen op Mallorca, maar Carlo niet geraakt

LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Sanil B. erkent tijdens het Mallorcaproces dat hij zich ernstig heeft misdragen. "Dit had niet mogen gebeuren", zei B. over zijn eigen aandeel. Hij betuigt ook spijt voor de incidenten waar hij betrokken was op Mallorca. B. ontkent echter gevochten te hebben met Carlo Heuvelman, de 27-jarige Waddinxvener die het uitgaansgeweld niet overleefde.

"Hoe kijk je op Mallorca terug? Op dat halve uur en jouw gedrag", vroeg de rechtbankvoorzitter. "Ik heb heel veel spijt. Was ik maar weggegaan van het hele conflict", begon B. zijn verhoor op de vierde zittingsdag. "Wat wij daar hebben gedaan is verschrikkelijk."

B. wordt verdacht van doodslag en twee pogingen tot doodslag en openlijk geweld. Hij zou slachtoffers hebben geschopt toen ze al op de grond lagen.

Beelden getoond

In de rechtbank werden vrijdag opnieuw beelden getoond van de reeks incidenten, die begon met een conflict om beschikbare stoelen in café De Zaak aan de boulevard van badplaats El Arenal. B. kwam daar ook naartoe "om steun te bieden aan vrienden". Hij was die avond naar eigen zeggen volkomen nuchter.

In het café was een klap uitgedeeld aan medeverdachte Lars van den H. (20). Die werd buiten opgewacht door een rivaliserende groep en deelde buiten de eerste klap uit. Voor de deur van De Zaak ontstond daarna een groepsgevecht, waar B. aan meedeed, klappen incasseerde en een eerste slachtoffer tegen de grond sloeg.

Verklaring Sanil B.

Op de beelden waarmee B. werd geconfronteerd is te zien dat hij daarna het slachtoffer uit Heerhugowaard twee schoppen gaf, waarbij het slachtoffer knock-out ging. Op de vraag waarom hij op dat moment door het lint ging, antwoordde B.: "Ik zat in gevecht en de intuïtie deed z'n werk. Ik dacht niet helder na, want dan zou ik zijn weggerend. Ik ben meegesleurd in de situatie. Ik kan niet verklaren waarom." B. zegt nooit te vechten.

De rechtbank besprak vrijdagmiddag de incidenten die volgden ter hoogte van café De Bierexpress en waar Heuvelman dodelijk gewond op straat lag. Daar werd ook een vriend van Heuvelman tegen de grond geslagen, die daarbij het bewustzijn verloor. B. erkent hem te hebben geschopt. Eerder deze week bekende ook Hein B. Heuvelmans vriend te hebben geschopt. Op hun rechterschoenen is DNA van hem gevonden.

Getuigenverklaringen

Beelden van de fatale vechtpartij ontbreken. Getuigen hebben waargenomen dat Heuvelman door meerdere jongens met vuisten is geslagen en tegen zijn bovenlichaam is geschopt toen hij weerloos op de grond lag. Een getuigenverklaring die B. aanwees als dader deed de verdachte af als onzin.

Getuigen verschillen van mening. Er zijn ook getuigen die zeggen dat Heuvelman en zijn vriend gelijktijdig werden mishandeld, wat ontlastend is voor B.

Meer uit Binnenland

Ook rest van week geen colleges en tentamens Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht annuleert vanwege het winterweer ook de tentamens die donderdag en vrijdag zouden worden gehouden. Colleges op locatie gaan de rest van de week niet door, maar zijn online als dat mogelijk is.

4 uur geleden
Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

10 uur geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

15 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

15 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

16 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

17 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

18 uur geleden