Sangaré helpt Ivoorkust volgende ronde Afrika Cup in
DOUALA (ANP) - Ivoorkust heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Mede door een doelpunt van PSV'er Ibrahim Sangaré werd Algerije verslagen, 3-1. De titelverdediger, met Ramiz Zerrouki van FC Twente, is daarmee uitgeschakeld.
Sangaré en Sébastien Haller van Ajax stonden in de basis bij Ivoorkust. Bij de tegenstander was dat ook het geval met Zerrouki. AC Milan-speler Franck Kessié zette Ivoorkust na ruim twintig minuten op voorsprong. Nog voor rust maakte Sangaré er met een kopbal 2-0 van. Na de hervatting zorgde Nicolas Pépé van Arsenal voor 3-0.
Riyad Mahrez, vedette bij Manchester City, schoot voor Algerije vervolgens een strafschop op de paal. Sofiane Bendebka scoorde een kwartier voor tijd nog wel voor de onttroonde kampioen. In de slotseconde leek Haller koppend de 4-1 te maken, maar hij stond buitenspel.
Equatoriaal-Guinea
Equatoriaal-Guinea eindigde na Ivoorkust als tweede in de groep en is eveneens zeker van de volgende ronde. Het land won van Sierra Leone, 1-0. Pablo Ganet maakte het doelpunt. Issa Kallon van Cambuur viel een kwartier voor tijd in bij Sierra Leone.
Mali werd groepswinnaar in groep F door te winnen van Mauritanië, 2-0. Massadio Haïdara scoorde al na 2 minuten. Vlak na rust benutte Ibrahima Koné een strafschop. Gambia eindigde na de 1-0 tegen Tunesië met evenveel punten als nummer 2 en plaatste zich daarmee ook rechtstreeks voor de achtste finales. Ablie Jallow scoorde in de derde minuut van de blessuretijd. Aangezien Tunesië bij de beste nummers 3 hoort gaat het land ook naar de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
2 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
25 minuten geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
26 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
9 uur geleden