Sangaré helpt Ivoorkust volgende ronde Afrika Cup in
DOUALA (ANP) - Ivoorkust heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Mede door een doelpunt van PSV'er Ibrahim Sangaré werd Algerije verslagen, 3-1. De titelverdediger, met Ramiz Zerrouki van FC Twente, is daarmee uitgeschakeld.
Sangaré en Sébastien Haller van Ajax stonden in de basis bij Ivoorkust. Bij de tegenstander was dat ook het geval met Zerrouki. AC Milan-speler Franck Kessié zette Ivoorkust na ruim twintig minuten op voorsprong. Nog voor rust maakte Sangaré er met een kopbal 2-0 van. Na de hervatting zorgde Nicolas Pépé van Arsenal voor 3-0.
Riyad Mahrez, vedette bij Manchester City, schoot voor Algerije vervolgens een strafschop op de paal. Sofiane Bendebka scoorde een kwartier voor tijd nog wel voor de onttroonde kampioen. In de slotseconde leek Haller koppend de 4-1 te maken, maar hij stond buitenspel.
Equatoriaal-Guinea
Equatoriaal-Guinea eindigde na Ivoorkust als tweede in de groep en is eveneens zeker van de volgende ronde. Het land won van Sierra Leone, 1-0. Pablo Ganet maakte het doelpunt. Issa Kallon van Cambuur viel een kwartier voor tijd in bij Sierra Leone.
Mali werd groepswinnaar in groep F door te winnen van Mauritanië, 2-0. Massadio Haïdara scoorde al na 2 minuten. Vlak na rust benutte Ibrahima Koné een strafschop. Gambia eindigde na de 1-0 tegen Tunesië met evenveel punten als nummer 2 en plaatste zich daarmee ook rechtstreeks voor de achtste finales. Ablie Jallow scoorde in de derde minuut van de blessuretijd. Aangezien Tunesië bij de beste nummers 3 hoort gaat het land ook naar de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
26 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
20 uur geleden