Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sangaré helpt Ivoorkust volgende ronde Afrika Cup in

Sangaré helpt Ivoorkust volgende ronde Afrika Cup in

DOUALA (ANP) - Ivoorkust heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Mede door een doelpunt van PSV'er Ibrahim Sangaré werd Algerije verslagen, 3-1. De titelverdediger, met Ramiz Zerrouki van FC Twente, is daarmee uitgeschakeld.

Sangaré en Sébastien Haller van Ajax stonden in de basis bij Ivoorkust. Bij de tegenstander was dat ook het geval met Zerrouki. AC Milan-speler Franck Kessié zette Ivoorkust na ruim twintig minuten op voorsprong. Nog voor rust maakte Sangaré er met een kopbal 2-0 van. Na de hervatting zorgde Nicolas Pépé van Arsenal voor 3-0.

Riyad Mahrez, vedette bij Manchester City, schoot voor Algerije vervolgens een strafschop op de paal. Sofiane Bendebka scoorde een kwartier voor tijd nog wel voor de onttroonde kampioen. In de slotseconde leek Haller koppend de 4-1 te maken, maar hij stond buitenspel.

Equatoriaal-Guinea

Equatoriaal-Guinea eindigde na Ivoorkust als tweede in de groep en is eveneens zeker van de volgende ronde. Het land won van Sierra Leone, 1-0. Pablo Ganet maakte het doelpunt. Issa Kallon van Cambuur viel een kwartier voor tijd in bij Sierra Leone.

Mali werd groepswinnaar in groep F door te winnen van Mauritanië, 2-0. Massadio Haïdara scoorde al na 2 minuten. Vlak na rust benutte Ibrahima Koné een strafschop. Gambia eindigde na de 1-0 tegen Tunesië met evenveel punten als nummer 2 en plaatste zich daarmee ook rechtstreeks voor de achtste finales. Ablie Jallow scoorde in de derde minuut van de blessuretijd. Aangezien Tunesië bij de beste nummers 3 hoort gaat het land ook naar de volgende ronde.

Meer uit Voetbal

PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

2 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

4 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

8 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

10 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

13 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

15 uur geleden