Sangaré en Haller krijgen nieuwe bondscoach bij Ivoorkust
ABIDJAN (ANP) - Ibrahim Sangaré en Sébastien Haller krijgen bij Ivoorkust een nieuwe bondscoach. De Ivoriaanse voetbalbond heeft besloten het aflopende contract van Patrice Beaumelle niet te verlengen. Onder leiding van de 43-jarige Fransman wist Ivoorkust zich niet te plaatsen voor het WK in Qatar en op het toernooi om de Afrika Cup strandde het land in de achtste finales.
Beaumelle beschikte met onder anderen PSV-middenvelder Sangaré, Ajax-spits Haller, Franck Kessié, Serge Aurier, Eric Bailly, Nicolas Pépé en Wilfried Zaha over heel wat topspelers in zijn selectie. In de kwalificatie voor het WK eindigde Ivoorkust echter als tweede in de groep achter Kameroen, dat zich via de play-offs plaatste voor het WK. Op de Afrika Cup moest de ploeg het via penalty's afleggen tegen Egypte.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
4 uur geleden