Sangaré en Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup
YAMOUSSOUKRO (ANP) - Ibrahim Sangaré en Sébastien Haller behoren tot de selectie van Ivoorkust voor het toernooi om de Afrika Cup. De middenvelder van PSV en de spits van Ajax moeten zich na de kerstdagen melden in Saudi-Arabië, waar bondscoach Patrice Beaumelle zijn ploeg gaat voorbereiden op het continentale toernooi dat over ruim twee weken begint in Kameroen. De selectie bestaat uit 28 spelers.
Ivoorkust beschikt over een sterke ploeg met naast de twee Eredivisiespelers onder anderen Franck Kessié (AC Milan), Serge Aurier (Villarreal), Eric Bailly (Manchester United), Nicolas Pépé (Arsenal) en Wilfried Zaha (Crystal Palace). Haller maakte dit seizoen grote indruk in de Champions League. De spits kwam in alle wedstrijden van Ajax tot scoren en maakte in totaal al tien doelpunten, waarmee hij topscorer van de Champions League is.
Ivoorkust neemt het in de groepsfase op tegen Equatoriaal-Guinea, Sierra Leone en Algerije. Sangaré en Haller missen de start van de tweede seizoenshelft in de Eredivisie en naar alle waarschijnlijkheid ook het duel tussen PSV en Ajax, op 23 januari. Ajax-doelman André Onana behoort tot de selectie van Kameroen voor de Afrika Cup.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
39 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
16 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
19 uur geleden