Sangaré en Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup
YAMOUSSOUKRO (ANP) - Ibrahim Sangaré en Sébastien Haller behoren tot de selectie van Ivoorkust voor het toernooi om de Afrika Cup. De middenvelder van PSV en de spits van Ajax moeten zich na de kerstdagen melden in Saudi-Arabië, waar bondscoach Patrice Beaumelle zijn ploeg gaat voorbereiden op het continentale toernooi dat over ruim twee weken begint in Kameroen. De selectie bestaat uit 28 spelers.
Ivoorkust beschikt over een sterke ploeg met naast de twee Eredivisiespelers onder anderen Franck Kessié (AC Milan), Serge Aurier (Villarreal), Eric Bailly (Manchester United), Nicolas Pépé (Arsenal) en Wilfried Zaha (Crystal Palace). Haller maakte dit seizoen grote indruk in de Champions League. De spits kwam in alle wedstrijden van Ajax tot scoren en maakte in totaal al tien doelpunten, waarmee hij topscorer van de Champions League is.
Ivoorkust neemt het in de groepsfase op tegen Equatoriaal-Guinea, Sierra Leone en Algerije. Sangaré en Haller missen de start van de tweede seizoenshelft in de Eredivisie en naar alle waarschijnlijkheid ook het duel tussen PSV en Ajax, op 23 januari. Ajax-doelman André Onana behoort tot de selectie van Kameroen voor de Afrika Cup.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden