Sané mist begin seizoen bij Bayern München, Kane inzetbaar
SEOUL (ANP/DPA) - Aanvaller Leroy Sané mist de start van het seizoen met Bayern München. De Duitse international heeft zich kort na de uitschakeling met Duitsland op het EK voetbal laten opereren aan een lies en moet voorlopig revalideren, meldt sportdirecteur Max Eberl van de club uit Beieren. Spits Harry Kane zou "klaar" moeten zijn.
"Leroy moet honderd procent fit worden na de liesblessure, waar hij gedurende het vorige seizoen en tijdens het EK last van had en na de operatie die daarop volgde. We bekijken het van week tot week", zei Eberl in het Zuid-Koreaanse Seoul, waar het team verblijft. De prioriteit voor de 28-jarige voetballer is om pijnvrij te zijn voor de komende jaren. "Het hangt niet van een paar dagen af."
Kane kan volgens de sportdirecteur wel aan het seizoen beginnen. Volgens Eberl is er geen sprake van een langdurige rugblessure van de Engelse spits. "Ik denk niet dat de blessures zo ernstig waren en dat Harry's teleurstelling na het verliezen van de EK-finale dat ruimschoots overschaduwt. Het heeft hem goed gedaan om te ontspannen op vakantie met zijn familie na een extreem lang seizoen dat niet gemakkelijk was."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
16 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
3 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
8 uur geleden