Sané mist begin seizoen bij Bayern München, Kane inzetbaar
SEOUL (ANP/DPA) - Aanvaller Leroy Sané mist de start van het seizoen met Bayern München. De Duitse international heeft zich kort na de uitschakeling met Duitsland op het EK voetbal laten opereren aan een lies en moet voorlopig revalideren, meldt sportdirecteur Max Eberl van de club uit Beieren. Spits Harry Kane zou "klaar" moeten zijn.
"Leroy moet honderd procent fit worden na de liesblessure, waar hij gedurende het vorige seizoen en tijdens het EK last van had en na de operatie die daarop volgde. We bekijken het van week tot week", zei Eberl in het Zuid-Koreaanse Seoul, waar het team verblijft. De prioriteit voor de 28-jarige voetballer is om pijnvrij te zijn voor de komende jaren. "Het hangt niet van een paar dagen af."
Kane kan volgens de sportdirecteur wel aan het seizoen beginnen. Volgens Eberl is er geen sprake van een langdurige rugblessure van de Engelse spits. "Ik denk niet dat de blessures zo ernstig waren en dat Harry's teleurstelling na het verliezen van de EK-finale dat ruimschoots overschaduwt. Het heeft hem goed gedaan om te ontspannen op vakantie met zijn familie na een extreem lang seizoen dat niet gemakkelijk was."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
1 dag geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
1 dag geleden