Sanders nieuwe leider motoren in Dakar Rally met veel uitvallers
HA'IL (ANP) - De Australische motorcoureur Daniel Sanders heeft zijn eerste ritwinst in de Dakar Rally dan toch te pakken. De rijder van GasGas was de snelste in de derde etappe tussen Al-Ula en Ha'il in Saudi-Arabië. Op de eerste dag was hij zijn ritwinst na een tijdstraf nog kwijtgeraakt aan Ricky Brabec. De Amerikaan, winnaar van de rally in 2020, moest dinsdag na een val opgeven.
Brabec werd na een crash met nekklachten afgevoerd naar het ziekenhuis. Hij was al de derde uitvaller van naam na de Britse titelverdediger Sam Sunderland en de Zuid-Afrikaan Bradley Cox.
Sanders hield in de vanwege de weersomstandigheden ingekorte derde etappe de Amerikanen Skyler Howes en Mason Klein achter zich. Klein was als klassementsleider van start gegaan.
Al-Atthiyah
Bij de auto's bleek de Fransman Guerlain Chicherit (Prodrive) de snelste nadat de hevige regenval voor een voortijdig einde had gezorgd. De Zuid-Afrikaan Henk Lattegan was tweede in de daguitslag, de Argentijn Orlando Terranova derde. De Spanjaard Carlos Sainz werd getroffen door mechanische pech en verloor bijna een uur op de winnaar. De Qatarese titelverdediger Nasser Al-Atthiyah profiteerde en nam de leiding over.
Bij de trucks ging de zege naar de Tsjech Martin Macik. Zijn landgenoot Ales Loprais blijft het klassement aanvoeren. Janus van Kasteren is met een derde plaats voorlopig de best geklasseerde Nederlander.
De wedstrijden voor de auto's en trucks werden na 378 kilometer van de klassementsproef geneutraliseerd. Dat was een kleine 70 kilometer eerder dan gepland.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
7 uur geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden