Sanders na vijfde dagzege steviger aan kop in Dakar Rally
AL DUWADIMI (ANP) - De Australiër Daniel Sanders heeft zijn leidende positie in de Dakar Rally bij de motoren verstevigd. De fabrieksrijder van KTM won in de woestijn van Saudi-Arabië de zevende etappe, een proef over 412 kilometer met start en finish in Al Duwadimi. Hij kwam met een voorsprong van 3.47 minuten op de Spanjaard Tosha Schareina (Honda) over de finish. De derde plaats was voor de Chileen Pablo Quintanilla (Honda) op 5.27.
Sanders boekte al zijn vijfde dagsucces in deze rally. In het algemeen klassement heeft de Australiër meer dan een kwartier (15.33) voorsprong op Schareina.
De Amerikaan Ricky Brabec, een jaar geleden de winnaar bij de motoren, verspeelde tien minuten en raakte verder achterop in de stand. De fabrieksrijder van Honda staat vierde op meer dan een halfuur.
Bij de auto's won de Braziliaan Lucas Moraes (Toyota). Zijn voorsprong bij aankomst was 7.41 op de Zweed Mattias Ekström (Ford). De Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) deed niet mee om de dagzege, maar hij behield de leiding in het algemeen klassement. Hij zag wel Yazeed Al Rajhi (Toyota) gevaarlijk dichterbij komen. De Saudi heeft nog maar 21 seconden achterstand.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
21 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
21 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
23 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden